PDA

Zobacz pełną wersję : upload materiałów przez userów



jroza
06-11-2006, 14:30
Jestem dość świerzym użytkownikiem Joomla przesiadłem się z innego CMS'a i nie mogę się doszukać czy jest jakiś moduł, komponent za pomocą którego będzie mozliwe dodawanie przez wybrane osoby, grupy Artykułów z front panelu.
np: Osoba1 zalogowała się na stronie jest w grupie grupa1 która ma uprawnienia do dodawania artykułów w kategori1 i może dodawać artykuły ze zdjęciami

stone
06-11-2006, 20:12
Nie, joomla ma dosyć skromne możliwości zarządzania grupami użytkowników, jest jeden komponent który pozwala robudować to nieco, ale nie wiem czy aż tak jak byś chciał. Nie pamiętam jego nazwy w tej chwili niestety. Poszukaj na forum pod hasłem grupy i uprawnienia coś się powinno znaleść

Jon Eck
15-11-2006, 21:39
Witam,

żeby nie mnożyć wątków na forum podepnę się pod ten temat - chodzi mi konkretnie umożliwienie zarejestrowanym użytkownikom uploadu plików.
I tylko tyle. Chciałbym, żeby nie mieli możliwości ich downloadu ani podglądu tego co jest na serwerze - tylko upload i potwierdzenie jego poprawnego wykonania.

Zdążyłem już przejrzeć mnóstwo różnych komponentów, które mają taką funkcję (np. DocMan), ale niestety nawet jak się powyłącza wszystkie inne możliwości to widoczne są inne opcje.

Jakieś podpowiedzi?
Jon

stone
16-11-2006, 23:42
Nie spotkałem się z dodatkiem tylko otakiej funkcji. Chyba pozostaje Ci napisanie czegoś własnego, albo zmiana, np docman'a tak aby Ci odpowiadał.
A czy próbowałeś jeszcze josDirectory?

szuman
17-11-2006, 17:54
zawsze można wykorzystać któryś z komponentów do zarządzania plkami, bo chyba dwóch na raz się nie używa ;) W tym wykorzystywanym do uploadu zmienic ścieżkę katalogu zapisywalnego, aby pliki pakował tam, gdzie chcesz. A inne opcje widoczne? A jaki problem wy************************yc je z pliku nazwa_komponentu.html.php ? Tam praktyucznie wszystko jest i to do bólu przejrzyście: nic, tylko zaznaczać fragmenty kodu i klikać "Delete" ;]

fanti
12-02-2007, 22:48
Odkurzę trochę ten temat, znalazłem ciekawy komponent do uploadu plików
Shared Privat Space
tworzy dla każdego zarejestrowanego użytkownika osobny katalog - do którego tylko on może wgrywać pliki. można go pobrać z tej strony
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1771/Itemid,35/limit,10/limitstart,10/