PDA

Zobacz pełną wersję : Płatne prezenty dla użytkowników - jak?



chrzanek
06-06-2011, 23:56
Witam,
Przygotowuję stronę i chciałbym aby osoba niezarejestrowana mogła kupić wirtualny prezent użytkownikowi strony. No i pytanie jak to najlepiej rozwiązać.

Widziałem dodatki jGifts i GiftsExchange, które są płatne i umożliwiają przesyłanie jedynie prezentów bezpłatnych (za punkty). Bardziej rozbudowany z tych dwóch wydaje się GiftsExchange ale z tego co widziałem to lepiej integruje się on z Jomsocial niż z CB a taki pakiet to już ok 180$. Wolałbym nie wydawać takiej kasy a potem się okaże, że przeróbka na płatne prezenty będzie problematyczna.

Jak myślicie, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla przewidywanej przeze mnie funkcjonalności?

A może w złą stronę kombinuję i istnieje jaki dodatek do Virtuemart, który umożliwi kupienie przedmiotu na poczet użytkownika strony?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

PiotrWrona
07-06-2011, 08:27
Efekt płatnych Prezetów przy pomocy tych dodatków jest bardzo prosty do osiągnięcia. Wystarczy wraz komponentem prezentów wgrać Alpha User Point i sprzedawać punkty za któreużytkownik będzie mógł wybrać sobie dany "podarunek"

chrzanek
07-06-2011, 13:14
Tylko czy ten Alpha User Point umożliwia kupowanie punktów niezarejestrowanym użytkownikom?

max-301
08-06-2011, 15:09
wydaje mi się że nie bo z logicznego punktu wiedzenia nie miałoby to sensu -no bo jak premiować użytkownika którego nie ma.