PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z inastalacją joomla 1.5.23



Pawel1ww
07-06-2011, 11:56
Witam.
Jestem nowy na forum i noobem jeżeli chodzi o webmasterke.Wybaczcie mi za niefachowe nazewnictwo.
Zabawę z joomla zacząłem jakiś miesiąc temu.Na własnym kompie to było w miarę proste,ale teraz chcę przenieść stronę na darmowy hosting.I tu zaczynają się problemy.
Mam konta na 000webhost.com i na gofreeserve.com.
Kopiuję instalkę joomla 1.5 na ftp do głównego katalogu,wchodzę na moją stronę i rozpoczyna się instalacja.
BD stworzyłem nową i później zaimportowałem swoją.
Po przebrnięciu przez instalację(bez ustawień FTP ,bo niby nie trzeba) wchodzę na stronę i mam tam czysty (bez tabel) szablon z nazwą witryny.Ogólnie jest tak jak bym chciał,ale problem w tym że nie mogę wejść na zaplecze.Bez tego nie wrzucę na serwer swoich wypocin:D
Proszę o wskazanie jakiś "gotowych" rozwiązań.Tylko nie piszcie że o tym już było.Praca i dzieci zabierają dość dużo czasu i na przeglądanie dziesiątek postów na forum już go brakuje.
Z góry dziękuję.

Gall Anonim
07-06-2011, 12:09
Tyle, że naprawdę było i to że nie szukasz oraz piszesz w ten sposób to cie nie usprawiedliwia, a jest naruszeniem regulaminu.
Co do reszty - to brak Ci poprawnej prawdopodobnie konfiguracji pliku configuration.php oraz .htaccess
Więc albo skonfigurujesz (o tym sam kiedyś pisałem /zresztą nie tylko ja/ , więc wystarczy że Poszukasz w moich postach - o ile pamiętam ostatnie trzy miesiące powinny gdzieś to zawierać.
Albo zainstalujesz sobie akeeba i zrobisz backup z lokalnego dysku na docelowy - pełny opis wielokrotnie na tym forum jak również na blogu @PeFik-a (przeniesienie w 15 minut - o ile dobrze sobie kojarzę tytuł).
Pzdr
P.S. Proszę o nie pisanie abym pokazał to krok po kroku

Pawel1ww
09-06-2011, 16:19
Oki.
Zrobiłem all jak w poradniku"Ręczne przenoszenie Joomla".I zaplecze działa a strony nie ma.Oczywiście zmieniłem tych kilka linijek w configuration.php po zaimportowaniu swojej bazy,
a zamiast strony wyświetla mi się menadżer pobierania z możliwością pobrania jakiegoś pliku.I jeszcze nie mogę przeprowadzić aktualizacji Akkeba Backup bo nie mam dostępu do ftp a ja chyba go mam,wpisywałem passy w konfiguracji joomli.
Znów proszę o kilka linków,lub gotową odpowiedź jeżeli taka istnieje.

tomaszek83
09-06-2011, 18:14
Oki.
wyświetla mi się menadżer pobierania z możliwością pobrania jakiegoś pliku. (...) nie mam dostępu do ftp a ja chyba go mam,wpisywałem passy w konfiguracji joomli.


Jakiego pliku?
To chyba masz czy nie? Jakiś komunikat błędu jest? Jakaś reakcja na wpisane dane?