PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zalogować się do PA



ar4
07-06-2011, 22:24
Witam,
nie mogę zalogować się do panelu administrator.
Szukałem na forum rozwiązania i znalazłem RatujAdmina.
Wrzuciłem plik na serwer, odpaliłem i otrzymałem komunikat:
Dla właściwego działania Joomla pluginy: joomla z kategorii user i joomla z kategorii authentication powinny być WŁĄCZONE!
A więc kliknąłem w "Włącz dodatek", a następnie otrzymałem komunikat:
Dodatek joomla z kategorii user został włączony

Dla właściwego działania Joomla pluginy: joomla z kategorii user i joomla z kategorii authentication powinny być WŁĄCZONE!


Warning: mysql_result() [function.mysql-result (http://www.pozycjonowaniewww.org.pl/function.mysql-result)]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 4 in /RatujAdmina.php on line 144
Plugin joomla z kategorii user jest WYŁĄCZONY

Wrzucałem jeszcze raz te pluginy na serwer, ale nie nie pomogło. Czy ktoś wie jak to naprawić?

pyziak
07-06-2011, 23:08
rozwiązań jest wiele:
1. Nie wiemy czemu tak się stało, pewnie coś było robione i upps nie działa więc należy ten : dodatek, plugin, komponent - wyłączyć
2. Przywrócić stronę z kopi ( bo przecież każdy robi kopię przed wprowadzaniem zmian)
3. Nożna też zakodować swoje hasło w MD5 i podmienić w bazie danych

:) ps, 4 dać na tacę w kościele może samo się naprawi :)

Jola
07-06-2011, 23:15
Korespondowałam w tej sprawie z z@ar4, niestety nie potrafił udzielić mi informacji o wersji PHP i mySQL, z której korzysta. Oprócz słowa najnowsza nic innego nie napisał.
Trudno mi zdiagnozować źródło problemu po takiej "wyczerpujacej" informacji.

trzepiz
07-06-2011, 23:22
Hej .. znaczy nie umie na serwer wrzucić pliku, który wyrzuci nam wszystko ?

np:

<?php

// Show all information, defaults to INFO_ALL
phpinfo();

// Show just the module information.
// phpinfo(8) yields identical results.
phpinfo(INFO_MODULES);

?>

pyziak
07-06-2011, 23:22
Witaj @Jola , miło Cię widzieć :)

Jola
07-06-2011, 23:25
Witam :),
ostatnio rzadko się pokazuję, ale kiedyś się poprawię :)

ar4
08-06-2011, 00:10
Hej .. znaczy nie umie na serwer wrzucić pliku, który wyrzuci nam wszystko ?

np:

<?php

// Show all information, defaults to INFO_ALL
phpinfo();

// Show just the module information.
// phpinfo(8) yields identical results.
phpinfo(INFO_MODULES);

?>
Ps. ze względu na bezpieczeństwo usunąłem php info

Ps. nic nie instalowałem, usuwałem tylko. Kopii nie wykonałem, a hasło w bazie zmieniałem ręcznie już na samym początku...

Czy teraz mogę prosić o pomoc?

trzepiz
08-06-2011, 00:12
No teraz musisz czekać na Jolę ... To ona jest Autorem "RatujAdmina" więc może wyczyta z tego coś co jej pomoże

Jola
08-06-2011, 00:23
Napisałam Ci, że testowałam Ratuj Admina na identycznych ustawieniach. Działa poprawnie.
Problemem może być to, że coś się u Ciebie stało stało z dodatkiem Użytkownik Joomla.
Możesz to sprawdzić wklejając do bazy danych zapytanie (np. przez phpMyAdmina):

SELECT * FROM jos_plugins WHERE element='joomla' and folder='user'Napisz co na to Twoja baza

ar4
08-06-2011, 22:45
MySQL zwrócił pusty wynik (zero rekordów). ( Wykonanie zapytania trwało 0.0009 sekund(y) )
SELECT *
FROM jos_plugins
WHERE element = 'joomla'
AND folder = 'user'
LIMIT 0 , 30

Czy o to chodzi?

Jola
08-06-2011, 22:55
Dokładnie o to i właśnie taką reakcję przewidywałam.
Dodatek Ratuj Admina działa prawidłowo tylko autorka (czyli ja) nie przewidziała sytuacji, że w bazie danych Jooma brakuje wpisu o wymaganym dodatku.
Oznacza to, że jakimś "cudem" został usunięty wpis z tabeli jos_plugins o dodatku joomla, możliwe, że brakuje również plików dodatku.
Rozwiązanie: przywrócenie witryny z kopii.

ar4
09-06-2011, 16:18
A istnieje jakaś możliwość uzupełnienia tego wpisu. Szczerze to trochę ciężko będzie mi przywrócić backupe strony.

Jola
09-06-2011, 21:45
Możliwość istnieje, ale jest również prawdopodobne, że są również inne ubytki. Samo dopisanie rekordu może nie być wystarczające.