PDA

Zobacz pełną wersję : TinyMCE tekst na zdjęciu w edytorze



desaintgermain
08-06-2011, 11:33
Jak w temacie czy da się umieścić w edytorze tekst na zdjęciu, nie chodzi mi o zrobienie tekstu w programie graficznym i nałożenie go na tekst. Tylko nałożenie tekstu w TinyMCE lub JCE na zdjęcie.

a_m
08-06-2011, 11:38
chodzi o nałożenie tekstu artykułu na ilustrację czy podpisu ilustracji na ilustrację? obie rzeczy da się wykonać, wypozycjonować w css

desaintgermain
08-06-2011, 11:53
Nałożenie tekstu artykułu na ilustrację i to tylko w wybranych przypadkach (konkretne artykuły). Nie ja to sobie wymyśliłem.., boje się jak to teraz będzie wyglądało. Przypuszczam że chodzi o wrzucenie grafiki jako tło artykułu. :blink:

a_m
08-06-2011, 11:59
nie koniecznie tło, chociaż to najprostsze rozwiązanie; najlepiej jakbyś dał link do takiego artykułu, gdzie ma być - jak piszesz - i gdzie jest już fotka z tekstem

desaintgermain
08-06-2011, 12:42
Już sobie poradziłem :up:
Zrobiłem to tak. Wchodzimy w edytor artykułów (obojętne jaki) "edycja HTML" i wklejamy:

<div style="background-image: url('images/stories/nazwa_zdjecia.jpg')">nazwa_zdjecia.jpg - przecież jest napisane!
Obrazek będzie wyświetlany jako tło konkretnego artykułu.
Działa pięknie :D jakoś sobie poradzą z wklejeniem tego do artykułów, zresztą jest ich tylko kilka i nie będą często zmieniane.