PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć napisy: "Szczegóły" i "Opublikowano" w artykule?



marcelio
08-06-2011, 20:15
Robię stronkę na Joomla 1.6
Chcę, żeby pod tytułem wyświetlała się tylko data. Odznaczyłem wszystko w opcjach, a zostawiłem tylko "Data publikacji".
Pod tytułem pojawia się napis "Szczegóły", poniżej "Opublikowano" i data, jednak ja potrzebuję samą datę, bez dodatkowych opisów.

Wygląda to mniej więcej tak:

Tytuł artykułu

Szczegóły
Opublikowano: środa 08 2011, godz 20:00

Treśc artykułu....




Proszę o pomoc :)

Roman Martewicz
16-11-2011, 23:24
Chwilę temu miałem analogiczny problem. Dość szybko udało mi się znaleźć rozwiązanie - dotyczy ono wprawdzie wersji 1.7 (na tej pracuję) ale myślę, że w wersji 1.6 będzie analogicznie.

Ogólnie rzecz biorąc należy usunąć odpowiednie fragmenty konstrukcji echo z plików *.php.

To, z którego pliku *.php należy wyciąć fragment zależy od sposobu w jaki wyświetlasz dany artykuł (czy jest to np. przegląd artykułów w danej kategorii czy np. link przycisku odnoszący bezpośrednio do artykułu, etc...).

Przykładowo - jeżeli mamy do czynienia z przeglądem artykułów w kategorii i chcemy się pozbyć słowa (słów) "OPUBLIKOWANO" - postępujemy w następujący sposób:

1. Otwieramy plik: ... components/com_content/views/category/tmpl/blog_item.php.
2. Odnajdujemy fragment kodu odpowiedzialny za wyświetlanie niepożądanego słowa. W przypadku słowa "OPUBLIKOWANO", będzie to wpis: "COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON". Usuwamy go, pozostawiając poprawną składnię całości:

-------------------
<?php if ($params->get('show_create_date')) : ?>
<dd class="create">
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_CREATED_DATE_ON', JHtml::_('date',$this->item->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC2'))); ?>
</dd>
<?php endif; ?>
<?php if ($params->get('show_modify_date')) : ?>
<dd class="modified">
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_LAST_UPDATED', JHtml::_('date',$this->item->modified, JText::_('DATE_FORMAT_LC2'))); ?>
</dd>
<?php endif; ?>
<?php if ($params->get('show_publish_date')) : ?>
<dd class="published">
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_PUBLISHED_DATE_ON', JHtml::_('date',$this->item->publish_up, JText::_('DATE_FORMAT_LC2'))); ?>
</dd>
<?php endif; ?>
<?php if ($params->get('show_author') && !empty($this->item->author )) : ?>
<dd class="createdby">
<?php $author = $this->item->author; ?>
<?php $author = ($this->item->created_by_alias ? $this->item->created_by_alias : $author);?>

<?php if (!empty($this->item->contactid ) && $params->get('link_author') == true):?>
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY' ,
JHtml::_('link',JRoute::_('index.php?option=com_co ntact&view=contact&id='.$this->item->contactid),$author)); ?>

<?php else :?>
<?php echo JText::sprintf('COM_CONTENT_WRITTEN_BY', $author); ?>
<?php endif; ?>
</dd>
<?php endif; ?>
-------------------

Po usunięciu tekstu, zapisaniu pliku i odświeżeniu strony www, wpis "OPUBLIKOWANO" powinien zniknąć. Mam nadzieje, że pomoże. Dla wersji 1.7 działa.

Link do analogicznego wątku: http://www.joomlart.com/forums/showthread.php?51589-Remove-the-word-quot-Details-quot

Pozdrawiam.

zwiastun
16-11-2011, 23:31
Mój piękny Panie, a po co to kombinowanie?
Publikację informacji wyłączamy na zapleczu Joomla.
Niepotrzebne nam napisy z plików językowych nadpisujemy umieszczając pliki zmieniające najlepiej w katalogu /language/overrides

PeFik
16-11-2011, 23:32
Robię stronkę na Joomla 1.6

W żadnym przypadku nie jest to zalecane, sam się prosisz o kłopoty. Nie śledzisz newsów?

Roman Martewicz
16-11-2011, 23:37
Pod linkiem: http://www.joomlart.com/forums/showt...t-Details-quot (http://www.joomlart.com/forums/showthread.php?51589-Remove-the-word-quot-Details-quot), który podałem w pierwszym wpisie znajduje się opis podanego przez Ciebie rozwiązania z /language/overrides

Pozdrawiam.