PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż serwisu na Joomla



bogdanbojarski
09-06-2011, 10:48
Witam, mam problem natury etyczno-prawnej i mam nadzieję, że nie wywołam tym oburzenia społeczności.
Taka sytuacja: przygotuję sobie serwis na przykład z Kunena, wolnymi modułami newsów poustawiam to potłumaczę lub poprawię, gdzie trzeba, przygotuję do tego szablon graficzny. Komponenty i moduły zmodyfikuję tak aby do tego pasowały. Wepchnę to w instalator. Czyli na bazie Joomla! przygotuję skrypt serwisu gotowy do instalacji już skonfigurowany z własnym szablonem. Nie usuwam informacji o autorach poszczególnych.
Czy ja mam prawo to sprzedać to sprzedać i prawnie za co klient płaci i czym to się różni o realizacji strony na Joomla na zamówienie. Krótko mówiąc na ilę mogę sprzedawać produkty na Joomla! ?
Pozdrawiam.

neo_fox
09-06-2011, 10:53
Jeżeli wykorzystujesz dodatki na licencji GPL: http://gnu.org.pl/text/licencja-gnu.html



1.
Możesz kopiować i rozprowadzać w dowolnych mediach wierne kopie kodu źródłowego Programu w otrzymanej formie pod warunkiem, że w widoczny sposób i odpowiednio podasz na każdej kopii właściwą informację o prawie autorskim i zrzeczenie się uprawnień z tytułu gwarancji; wszelkie napisy informacyjne na temat Licencji i faktu nieudzielania gwarancji musisz chronić przed uszkodzeniem, zaś wszystkim innym odbiorcom Programu musisz wraz z Programem wręczać egzemplarz niniejszej Licencji.
Możesz pobierać opłatę za fizyczną czynność przekazania kopii i według własnej decyzji możesz za opłatą proponować ochronę gwarancyjną.