PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja globalna - brak możliwości zmiany danych



bapraster
10-06-2011, 18:16
Witam wszystkich i proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.
Mam joomla 1.5.8 z zainstalowanym własnym szablonem i w panelu administracyjnym chciałbym zmienić nazwę witryny.
Wchodzę w konfigurację globalną i tam w polu Nazwa witryny wpisuję nową nazwę ale zaraz po kliknięciu "zastosuj" lub "zapisz" wraca stara nazwa i nie da się jej nadpisać. Dzieje się tak z wszystkimi danymi w konfiguracji globalnej, nie mogę też ustawić metadanych i słów kluczowych oraz zmienic opcji "Proste adresy"

Jak sobie z tym poradzić ratunku

---------- Post dodany o 16:16 ---------- Poprzedni post był o 16:00 ----------

po kliknięciu zastosuj pokazuje się komunikat na niebieskim tle że konfiguracja została zmieniona ale efektu nie widać

zwiastun
10-06-2011, 21:09
Ustawić przez FTP plikowi configuration.php prawo do zapisu / Ustawić obsługę warstwy FTP przez Joomla (ręczne zmiany w pliku configuration.php

bapraster
10-06-2011, 21:16
nic to nie dało. Juz dla wszystkich plików i katalogów ustawiłem chmod na 777 i nie pomogło a gdy chce zainstalować jakiekolwiek rozszerzenie to wywala mi taki komunikat:



JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku


Co mam robic?

zwiastun
10-06-2011, 21:30
1. Przeczytać regulamin, żeby wiedzieć, jakie informacje należałoby umieścić w swoim poście.
2. Wiem, że to dla Cię trudne, ale obawiam się, że w zasobach naszej wiedzy nie ma już niczego mądrego i o prawach dostępu, co nie byłoby tutaj napisane wielokrotnie. Powtarzanie, że ustawiłeś prawa dostępu na 777 sygnalizuje mi jedynie, iż mimo wcześniej otrzymanych wskazówek nie zapoznałeś się z materiałami na ten temat. Uprawnienia 777 zwykle w takich przypadkach niczego nie rozwiązują, a jedynie otwierają witrynę na atak.

bapraster
10-06-2011, 22:53
Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałem na początku regulaminu. Teraz już sprostowałem ten błąd.
Początkowo ustawiłem uprawnienia dla katalogów na 755 a dla plików na 644 ale i tak nie zadziałało. Starałem się przeszukać inne wątki ale nie natrafiłem akurat na ten sam kod błędu. co jeszcze mogę zrobić poza zmianą uprawnień? Gdzie szukać pomocy? Pod jakimi hasłami?

zwiastun
10-06-2011, 23:25
Przeczytać na pomoc.joomla.pl materiał o prawach dostępu!

bapraster
10-06-2011, 23:50
Ok! Dzięki. Wywaliłem całą zawartość witryny i wrzuciłem nową Joomla 1.5.23 i udało mi się zainstalować to co chciałem ale tak czy siak poczytam sobie trochę jeszcze bo muszę się dokształcić