PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zaktualizować joomla?



ewqa
11-06-2011, 09:52
Chciałabym zaktualizować joomla. Już kilka razy wgrywałam na serwer aktualizację. Ale nadal mam joomla 1.5.7. Co mogę zrobić?

palyga007
11-06-2011, 10:10
@ewqa
Sprawdziłaś to o co Cię prosiłem, w temacie, który zamknąłem czy po prostu tak sobie utworzyłaś temat licząc na to że ktoś Cię, za rączkę poprowadzi?

A i ja naprawdę nie jestem złośliwy :)

zwiastun
11-06-2011, 10:13
Co to znaczy: wgrywałam na serwer aktualizację? Jeśli przesyłałaś łatki aktualizacyjne do kolejnych wersji, to masz najprawdopodobniej taką wersję, do jakiej łatkę posyłałaś ostatnio. Numerek, który Ci się wyświetla, niekoniecznie oznacza, którą wersję masz rzeczywiście. Bywa, że w łatkach nie ma pliku z informacją o wersji.
Możesz też przesłać na serwer pełny najnowszy pakiet - ale kolej rzeczy powinna być inna. Procedurę aktualizacji opisaliśmy na wiki dokładnie.

ewqa
11-06-2011, 10:18
A gdzie jest dokładnie opisane jak zaktualizować joomla?

zwiastun
11-06-2011, 10:43
A umiesz się posługiwać nawigacją na stronach internetowych? Wybacz, ale to wygląda na lenistwo. Procedura aktualizacji jest opisana zarówno na wiki (www.wiki.joomla.pl), jak i na www.pomoc.joomla.pl. Jak poszukasz, to znajdziesz!

PeFik
11-06-2011, 11:18
Napisz za pomocą FTP rozpakowane pliki (zachowując strukturę folderów!) : http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/14505/63449/Joomla_1.5.7_to_1.5.23-Stable-Patch_Package.zip

:D ot i cała filozofia.

zwiastun
11-06-2011, 12:22
@Pefik! Ty wiesz, że Ty tak robisz, i ja tak robię, i wielu, wielu, wielu innych. Z różnych względów, m.in. dlatego, że mamy backup, dbamy o backup i potrafimy sobie poradzić, gdy coś nie wyjdzie. Osoby, które "nie wiedzą jak", powinny się nauczyć całej procedury od A do Z i przynajmniej 1-2 razy ją przetestować. Po to, żeby w przyszłości "cała filozofia" polegała na przykład na kliknięciu przycisku w Akeba Tools.

PeFik
11-06-2011, 18:45
Tak, ale zakładam, że użytkownik , opanował poziom :_) płaczu po stracie danych.