PDA

Zobacz pełną wersję : sobi2 problem z wyszukiwaniem



mnemonic
11-06-2011, 10:29
Mam w firmie maly problem z wyszukiwaniem konkretnej informacji. Mamy na hali wiele urzadzen, kazde ma swoj nr fabryczny (od producenta) oraz nr nadany przez moja firme tzw.firmowy. Jest tego naprawde sporo i chcialbym np wyszukac tylko wiertarke z nr fabrycznym 1111/2010.(nr/rok produkcji) Jednak gdy wpisze takie wyrazenie wyskakuja mi wszystkie wiertarki jakie mam oraz inne urzadzenie z rokiem produkcji 2010. W polach zaawansowane mam do wybory tylko liste z urzadzeniami ktore wczesniej byly wyszukiwane. Ma ktos pomysl jak to zrobic zeby wyszukac jedno konkretne wyrazenie i zeby wyskoczylo mi konkretne jedno urzadzenie ktore szukam.

Jola
11-06-2011, 22:45
Witam,
jaka wyszukiwarka - wbudowana w Sobi2 czy moduł. Mógłbyś to pokazać (adres strony)

mnemonic
12-06-2011, 20:13
wbudowana w sobi2. Jak tylko bede miec mozliwosc to wrzuce screena jak to wyglada.

---------- Post dodany 12-06-2011 o 18:13 ---------- Poprzedni post był 11-06-2011 o 23:30 ----------

Tak to wyglada jak widac przy pozycjach w szukajce mam rozwijalna liste jednak tylko z urzadzeniami lub informacjami ktore byly wczesniej wpisane w danej kategorii. Jak zrobi zeby wyszukalo mi tylko np wiertarke z nr 122, albo wiertarke z data przegladu np 12.12.2010 ?



http://img835.imageshack.us/img835/1966/86216179.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/86216179.jpg/)

Jola
12-06-2011, 21:03
Menadżer pól->wybrane pole przetestuj jak się pokazuje przy ustawieniu:
Metoda wyszukiwania Lista i Ogólnie

mnemonic
12-06-2011, 21:10
Po wybraniu opcji lista pojawa sie dane pole w wyszukiwaniu zaawansowanym i nadal jest to lista rozwiajana, natomiast po wybraniu opocji ogolnie, dane pole w wyszukiwaniu zaawansowanym wogole sie nie pokazuje.

Jola
12-06-2011, 21:33
Rzeczywiście pole znika, ale w tle jest dodawane do przeszukiwania jeśli wpisze się frazę do ogólnego pola wyszukiwania: Szukaj

mnemonic
12-06-2011, 21:39
ok ale teraz jak wpisuje wyrazenie "nr fabryczny: 122" to nic mi nie znajduje. Natomiast gdy szukam tego wyrazenia z zaznaczona opcja " dowolne słowa" to znajduje mi wiele innych urzadzen w ktorych jest cyfra 122. Oczywiscie wpisuje bez ""

Jola
12-06-2011, 22:11
Możesz spróbować takiej modyfikacji: plik axsearch.class.php linia ok. 219 jest

$query_array = array();
$title = $config->key( "search", "title", true ) ? "LOWER(title) LIKE '%{$title}%'" : null;
$metakey = $config->key( "search", "metakey", true ) ? "LOWER(metakey) LIKE '%{$metakey}%'" : null;
$metadesc = $config->key( "search", "metadesc", true )? "LOWER(metadesc) LIKE '%{$metadesc}%'" : null;

if ($title)
$query_array[] = $title;
if ($metakey)
$query_array[] = $metakey;
if ($metadesc)
$query_array[] = $metadesc;Zakładam, że nazwa Twojego pola do wyszukiwania to: twoje_pole (wpisz w to miejsce właściwą nazwę).
Po modyfikacji kod wygląda tak:

$query_array = array();
$title = $config->key( "search", "title", true ) ? "LOWER(title) LIKE '%{$title}%'" : null;
$metakey = $config->key( "search", "metakey", true ) ? "LOWER(metakey) LIKE '%{$metakey}%'" : null;
$metadesc = $config->key( "search", "metadesc", true )? "LOWER(metadesc) LIKE '%{$metadesc}%'" : null;
$twoje_pole = $config->key( "search", "twoje_pole", true )? "LOWER(twoje_pole) LIKE '%{$twoje_pole}%'" : null;

if ($title)
$query_array[] = $title;
if ($metakey)
$query_array[] = $metakey;
if ($metadesc)
$query_array[] = $metadesc;
if($twoje_pole)
$query_array[] = $twoje_pole;

mnemonic
13-06-2011, 16:51
Niestety to nadal nie zdaje egzaminu. :(

mnemonic
21-06-2011, 22:11
Ma ktos jakis pomysl bo nadal nie uporalem sie z tym problemem a rady powyzej nie dzialaja.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

mjmartino
22-06-2011, 08:46
To pozostaję Ci dział zlecenia gdzie ktoś wykona odpłatnie taka modyfikacje dla Ciebie.