PDA

Zobacz pełną wersję : Problem: nowa pozycja dla modułu



Majster
11-06-2011, 23:39
Witam, pracuję nad szablonem http://joomlathemes.co/demo16/?template=jt001_j16 , niestety w podglądzie tego szablonu nad headerem brak jest miejsca/pozycji dla umieszczenia modułu a chciałbym móc ewentualnie jakiś moduł do reklamy/bannera wrzucić nad tego headera. Niestety nie wiem jak to zrobić. Próbowałem z kopiowaniem części kodu nad tym headerem wstawiać ale nie wiem co robie nie tak, że mi nie wychodzi coś. I czy to trzeba zmieniać w jednym pliku css czy w kilku? Może ktoś juz robił takie operacje wcześniej?

Bazyl
12-06-2011, 00:10
Witaj,

http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

Majster
12-06-2011, 02:21
No ja nie wiem czy takie jasne jak dla świerzaka ta instrukcja na wiki. O ile moge dodać w templateDetails oraz pogrzebać w index.php to jednak zapis w punkcie "Zastosowanie" komplikuje sprawę. :-/

Mimo wszytko dzieki :) będe czytał i może jakimś cudem uda sie.

alex51
12-06-2011, 08:46
Część "Zastosowanie" dotyczy właśnie tego, jak to ująłeś "grzebania" w index.php szablonu. Wystarczy wpisać tam instrukcję:


<jdoc:include type="modules" name="twoja_nazwa_pozycji" style="xhtml" />
Miejsce wyświetlenia tak utworzonej nowej pozycji modułu będzie zależne od miejsca wpisania w/w instrukcji w pliku index.php. Możesz metodą prób i błędów ustalić odpowiadające Ci miejsce.

Bazyl
12-06-2011, 09:16
No ja nie wiem czy takie jasne jak dla świerzaka ta instrukcja na wiki.

Jak już uda Ci się dodać pozycję dla modułów i nadal będziesz uważał, że opis na wiki nie jest zrozumiały, możesz go zmodyfikować tak, by odpowiadał początkującym...

Majster
12-06-2011, 16:36
Czyli jak zrozumiałem dodaje w tempateDetails.xml oraz w index.php w kodzie. Spróbuje tak zrobić.

---------- Post dodany o 15:36 ---------- Poprzedni post był o 13:04 ----------

Udało mi się osiągnąć sukces :) dzięki za pomoc.
Otóż pracuje na dwóch szablonach, jednym roboczym a drugim na którym bardziej mi zależy i jak zauważyłem kody index.php są troche różne a wiec i zabawa w kotka i myszkę jest różna, otóż:
1. w obu szablonach w plikach tempateDetails.xml utworzyłem <position>top1</position> na samej górze, ponieważ chce stworzyć pole/pozycję dla modułu na samej górze.
2. w plikach index.php zobaczyłem że instrukcje podobne do tej jaką podał Alex czyli <jdoc:include type="modules" name="twoja_nazwa_pozycji" style="xhtml" /> są ale pozycja "style="xhtml" wygląda tam z innymi parametrami wiec przyjęłem taką jaka mi się wydawała najbardziej podobna (head czytałem ze może być tylko raz w kodzie wiec nie mogłem ponownie tego użyc - tak chyba mi się wydaje) wiec wybrałem "raw".
Problem jaki się pojawił w tym momencie to to, że pojawiło się nowe pole w szablonie ale wyjechało mi poza szerokość szablonu i jak wstawiłem banner to nie był wyrównany w poziomie do szerokosci szablonu lecz wyjechał na lewo. Ja mam panoramiczny monitor wiec widać to wyraźnie. Nie wiem jak to w innych by wyglądało. Wiec tu coś nie tak.
ale pokombinowałem z kodami i tak moje miejsce na moduł (top1):
1. W kodzie próbnym zrobiłem tak:
<body>
<div id="all" <?php if($fontswitcher) { } else { ?> style="font-size: <?php echo $fontsize; ?>px; line-height: <?php echo $fontsize+6; ?>px " <?php } ?>>
<div id="pageAll" <?php if($widtharea) {} else { ?> style="width: <?php echo $page_width; ?>; " <?php } ?>>
<?php if($this->countModules('top')) : ?>
<div id="topModule">
<jdoc:include type="modules" name="top1" style="raw" />
</div>
2. natomiast w kodzie tym bardziej docelowym top1 ulokowałem tak:
/head>
<body class="background">
<div id="main">
<div id="header-w">
<?php if ($this->countModules('top1')) : ?>
<div id="topModule"><div id="slide">
<jdoc:include type="modules" name="top1" style="raw" />
</div></div>

Nie wiem czy zrobiłem dobrze, moze ktoś coś podpowie, bo nie chciałbym zeby to sie jakoś wykrzaczyło :)

I dziękuję za pomoc wszystkim :)

zwiastun
12-06-2011, 17:11
@Majster: Wszystkie te kwestie są objaśnione w materiałach o szablonach na wiki. Rzecz w tym, ze trzeba je poczytać. Będziesz wówczas przynajmniej wiedzieć, co robisz. Forum to nie miejsce, by od podstaw tłumaczyć rzeczy , o których napisano książki!