PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można zapisać ustawień globalnych



JacekBlaz
12-06-2011, 17:29
Witam Serdecznie!
Od kilku dni borykam się z problemem zapisania zmian w ustawieniach globalnych swoich serwisów. Kikla miesięcy temu wszystko działało OK. Nie robiłem jakichkolwiek uaktualnień i modyfikacji w konfiguracji serwisu Joomli, a teraz nie działa :-(.

Zaczynając od poczatku:
1. Jest to Joolma 1.0.11 zainstalowana na serwerach Home.pl a dane szczegółowe poniżej <TABLE class=adminform><TBODY><TR><TD vAlign=top width=250>PHP działa na:: </TD><TD>Linux v028.home.net.pl 2.6.32.32+drm33.14 #1 SMP Thu May 5 09:28:10 CEST 2011 x86_64 </TD></TR><TR><TD>Wersja MySQL:: </TD><TD>5.5.11-log </TD></TR><TR><TD>Wersja PHP:: </TD><TD>5.2.17 </TD></TR><TR><TD>Serwer WWW:: </TD><TD>IdeaWebServer/v0.70 </TD></TR><TR><TD>Interfejs serwera PHP:: </TD><TD>ucgi5 </TD></TR><TR><TD>Wersja Joomla!: </TD><TD>Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC </TD></TR><TR><TD> </TD><TD></TD></TR></TBODY></TABLE>
2. Plik configuration.php ma parametry dostępu nawet 777 (wiem, że to źle) i z poziomu panelu administratora zalogowany jako administrator nie mogę dokonać jakichkolwiek zmian w ustawieniach globalnych.
3. Dodatkowo po otwarciu ustawień globalnych w administratorze mam informację, że plik configuration.php ma możliwość zapisu. Próba wprowadzenia i zapisania jakieś zmiany kończy się powrotem do poprzednich ustawień;
4. Zgodnie z sugestiami na forach starałem się ustalić "ownership" dla pliku configuration.php na serwerach home.pl, lecz administratorzy nie potrafili mi udzielić takich informacji.
Czy może ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu?
Ciekawy materiał znalazłem na stronie http://docs.joomla.org/Cannot_save_Global_Configuration_changes i staram się iść w kierunku wyjaśnienia praw własności do pliku. Może ktoś ma jednak inną podpowiedź lub sugestię? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

zwiastun
12-06-2011, 17:37
Nie ma innych podpowiedzi i wyjaśnień. Po prostu Twój Joomla! (proces Joomla!, a dokładniej PHP) nie ma prawa do zapisywania w katalogach i plikach, których użytkownikiem/właścicielem jest proces FTP. Trzeba zresetować prawa własności.
Poza wszystkim - trzymanie dziurawego Joomla na serwerze zagraża bezpieczeństwu i Twojemu i innych witryn!

JacekBlaz
12-06-2011, 18:20
Dzięki za szybką odpowiedź. Staram się to rozwiązać z home.pl bo to oni muszą zresetować prawa własności. Tylko ich administratorzy nie wiedza o co chodzi :-(. Podesłałem im trochę literatury. Pozdrawiam,