PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ItemId



fidlu82
13-06-2011, 09:56
Witam wszystkich, sorki jeśli owy problem już było, ale szukałem i odpowiedzi nie dostałem. W joomli 1.5 już trochę siedzę i jak do tej pory sobie radziłem. Jednak nurtuje mnie problem z Itemid. Problem polega na tym, że:
jeśli dodaje pozycję w menu bocznym, a on odnosi się do kolejnego setnego artykułu np.
index.php?option=com_content&view=article&id=204&Itemid=278
to strona wyświetla się rozwalona, bez menu bocznego, bez kolumn lewej i prawej, jest sam artykuł. Ale jeśli ręcznie zmieniam Itemid= na np.201 (sprawdzilem mogę do 227) to wszystko jest pięknie ładnie.
Z tego względu zamiast dodawać artykuł przez dodaj artykuł, muszę dodawać łącze zewnętrzne i ręcznie wpisując ścieżkę ze zmiana itemid.
W czym tkwi problem i skąd takie duże liczby itemid=278 skoro z tego co wiem to id pozycji menu.
Z góry dzięki za pomoc i mam nadzieję, że czytelnie przedstawiłem mój problem

ms1975
10-10-2011, 17:14
daj link do strony, ile masz pozycji menu w menusach?

nikszal
10-10-2011, 17:16
jeśli dodaje pozycję w menu bocznym, a on odnosi się do kolejnego setnego artykułu np.
index.php?option=com_content&view=article&id=204&I temid=278
to strona wyświetla się rozwalona, bez menu bocznego, bez kolumn lewej i prawej, jest sam artykuł. Ale jeśli ręcznie zmieniam Itemid= na np.201 (sprawdzilem mogę do 227) to wszystko jest pięknie ładnie.

Ciekawe.
Daj link do tak "rozwalonej" strony.