PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka książka?



mike_whiskey
13-06-2011, 12:59
Witam,


Chcę robić sobie sam szablony do Joomla. Domyślam się, że tutaj trzeba wiedzy w obszarze HTML i CSS. Czy czegoś więcej mi potrzeba?

Polećcie mi książki, gdzie bardzo dobrze i przystępnie oraz z przykładami wyjaśnia się takie zagadnienia podstawowe z tych zakresów wiedzy.


Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Mike

ekumi
13-06-2011, 13:03
http://helion.pl/ksiazki/joomla-budowa-i-modyfikacja-szablonow-pawel-frankowski,joobus.htm

moje
13-06-2011, 20:33
Odradzam Polskich autorów.

tomaszek83
13-06-2011, 20:55
Odradzam Polskich autorów.

kwestia dyskusyjna, akurat ta książka jest godna polecenia. Z tym że jak kolega chce budować szablony to może raczej poszukać ksiażek o CSS, tudzież PHP, HTML. Bo samo budowanie szablonów jest proste i można znaleźć wiele porad w sieci.

Robster
13-06-2011, 21:33
Ogólnie jeśli chodzi o J! to polecam Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW, jest tam dział poświęcony szablonom, ale tak raczej ogólnie jest opisane.
A jeśli chodzi o wiedzę na temat szablonów "od dechy do dechy", to jak dla mnie Joomla! Budowa i modyfikacja szablonów - Paweł Frankowski (czyli kolega PeFik). Może nie jestem dobrym recenzentem bo widziałem tylko dwie książki tego typu od polskich autorów, ale jak trafiłem na książkę @PeFik to po prostu dalej nie szukałem. Pewnie zależy kto co lubi bo z różnymi opiniami się spotykałem na temat tej książki, ale ja ogólnie lubię książki Helion'u/a(?) i z tą nie jest inaczej.

Oczywiście polecam też kurs na swoim blogu, daleko mu do tych książek, ale podstawy podstaw na start będziesz miał.

PeFik
13-06-2011, 21:43
Myślę, że dyskusja obiegła od pytania zadanego przez użytkownika.

Dlatego polecam kursy na Lynda.com - dla tych co wolą oglądać niż czytać.

palyga007
13-06-2011, 21:57
Prosiłem o coś.

zwiastun
13-06-2011, 23:02
Podstawy: w książce Rahmela (Joomla. Profesjonalne tworzenie witryn), Marni Derr, Tarnya Symes (Szybki start. Joomla! Tworzenie stron WWW). W książce Pawła Frankowskiego mnóstwo rzeczy przydatnych, jeśli chcesz się zajmować projektowaniem szablonów, trzeba ją mieć. Polecam także trochę nieaktualny ale dobry pod względem metodycznym kurs na pomoc.joomla.pl (niestety, odnosi się do szablonów dla 1.0) i materiały na wiki.joomla.pl