PDA

Zobacz pełną wersję : edytor TinyMCE...



manzi
13-06-2011, 14:46
Zainstalowałem pakiet wg pomocy z Polskiego Centrum Joomla! - niby się wszystko ładnie uruchamia - zaplecze, możliwość instalowania szablonów...
Jednak - gdy mam w profilu ustawiony edytor TinyMCE i wejdę w edycję artykułu - nie pojawia mi się menu formatowania (powinno chyba być takie, jak przy pisaniu tego posta...), czyli -tak jakbym miał tylko prosty edytor... Na dodatek - po edycji - nie mogę wyjść, żapisać, nic... Tylko reset...
Wyjściem jest zmiana edytora w profilu na prosty - wtedy okno edycji artykułu jest takie samo jak przedtem, ale mogę zapisać, wyjść...
Nie uśmiecha mi się pisanie artykułów "z palca", wolałbym móc korzystać z wysiwyg...
Czy jest coś, co powinienem poprawić w konfiguracji?...


gdy mnie nie chce wypuścić z edycji - pojawia się po jakimśzasie coś takiego: Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in C:\xampp\htdocs\joomla16\libraries\joomla\form\for m.php on line 865
Czy to ma jakiś związek?

Bardzo proszę Kogoś, kto się zna na tym o pomoc

PeFik
13-06-2011, 14:57
Serio, na XAMPP szkoda twojego i naszego czasu. Zobacz (JAMP skrót od Standalone Server for Joomla!) is a WAMP (Windows | Apache | MySQL | PHP)) --> http://jamp.joomla.pl/plans.html

TinyMCE masz w zestawie wraz z Joomla 1.6, wiec zupełnie nie rozumiem co ty instalowałeś ?
Jak koniecznie chcesz coś instalować,to poszukaj JCE 2.0.0 beta

i proszę ...zamów sobie książkę o Joomla 1.6 (link (http://blog.elimu.pl/ksiazki-o-joomla/)), ułatwisz nam i sobie życie.

---------- Post dodany o 14:57 ---------- Poprzedni post był o 14:52 ----------


Nie uśmiecha mi się pisanie artykułów "z palca", wolałbym móc korzystać z wysiwyg... w 2011 było by to faktycznie kompromitujące, tym bardziej że działających stron na joomla jest ~~ 1,4 mln

manzi
14-06-2011, 11:21
Przykro mi, że zmarnowałem Ci czas... Nie to było moim zamiarem...
Nie szukam edytora, bo wiem, że jest on w pakiecie instalacyjnym. Chodziło mi o to, że po wybraniu w ustawieniach mojego profilu TinyMCE -i tak się w edycji artykułu jest edytor prosty, a jakakolwiek próba zapisu czy nawet wyjścia z edycji kończy się porażką... Nie wypuszcza już nigdzie indziej...
Odkryłem wczoraj, że po ustawieniu w profilu języków na domyślne - jest wszystko bardzo O.K. - edytor działa, można pisać, formatować tekst, wstawiać grafikę... jedynie całość jest po angielsku...
Wygląda na to, że tłumaczenie powoduje konflikty i zwiechy...

PeFik
14-06-2011, 20:34
Być może, bo nie przypuszczałem żeby rozszerzenie ci coś "napsuło". Z drugiej strony taki pasek narzędzi to nawet może być po fińsku i tak się każdy połapie - do czego służą ikonki.
Także skasuj "zbędne" pliki i działaj.