PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana domeny dopisanej na parkowaną a działanie joomli



Damien
14-06-2011, 11:39
Witam
Posiadam server z głowna domeną x-y.pl oraz dwie dopisane domeny xy.pl oraz xy.eu. Na serverze w cpanelu nie ma zaparkowanej domeny.
Chcę domenę podpisaną xy.pl zaparkować, tak, aby to ona była tą głowną a nie głowna severa x-y.pl. Obecnie jest tak, że jak wchodzę na stornę przez dopisaną domenę xy.pl to od razu przeskakuje w pasku adresu na x-y.pl.

Od admina servera wiem, że można tak zrobić, ale czy taka operacja może wpłynać na funkcownaia i prawidłowe działanie mojej strony? opartej na joomli znajdującej się na serverze.

z góry dzięki za odpowiedź.

pyziak
14-06-2011, 14:42
możesz podpiąć domenę jaką chcesz , pamiętając jedynie o zmianie wpisu live_site w configuration.php, przestrzegam też przed takim zabiegiem, żeby serwis działał na więcej niż jednej domenie, tyczy się to nie wadliwego działania joomla, lecz kary od google za double content

trzepiz
14-06-2011, 16:46
chodziło chyba o "duplicate content". Google złagodziło bardzo swoje restrykcyjne traktowanie stron z "podobną" treścią. Warto by zapytać specjalistów od SEO jak to wygląda teraz ale moim zdaniem jeśli musimy z jakiegoś powodu używać 2 domen dla tej samej witryny to nie ma przeciwwskazań jeśli:

1. Zweryfikujemy obie te domeny jako swoją własność w "Narzędziach dla Webmasterów Google (https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=pl)"
2. Zdecydujemy, która z naszych domen ma być "ważniejsza" (czyli, który adres ma być promowany)
3. Treść będzie identyczna ... znaczy to, strona jest jedna a domeny dwie ... i tu nie powinno być problemu z duplicate content
...

pyziak
14-06-2011, 17:43
Tak oczywiście chodziło o "duplicate content" , nie wiem czy restrykcje są mniejsze czy nie ale jakoś zauważyłem że wszyscy (albo prawie wszyscy) stosują przekierowanie 301 , niektórzy nawet dla samego 'www' tej samej domeny, ale rzeczywiście trzeba było spytać fachowców od SEO .

Damien
15-06-2011, 13:09
Dzięki za odpowiedź i pomoc.
Pozdrawiam.

[temat do zamknięcia]

trzepiz
15-06-2011, 17:27
Temat otwarty "Do ostatniego klienta" ... Panie @Damien - tematy zamykają administratorzy lub moderatorzy ... w chwili kiedy polemika schodzi na inny tor. Dajmy szansę dołączenia się do wątku innym. Bo moim zdaniem temat jest wart komentarza, oczywiście jeśli znajdzie się ktoś, kto siedzi w SEO na tyle długo żeby zweryfikować nasze wywody.