PDA

Zobacz pełną wersję : PhocaGalery problem z prawami uzytkownika



Hiram
14-06-2011, 19:22
Witam, zainstalowałem Phoce, zrobiłem galerie, ustawiłem pulpit użytkownika, wyłączyłem akceptacje zdjęć przez admina, zezwoliłem na dodawanie zdjęć, i nadałem atrybut 777. wszystko pięknie, z jednym wyjatkiem , uzytkownik nie może dodać zdjęcia,, może utworzyć kategorie a nie może dodać zdjęcia. nie ma żadnych problemów z dodawaniem zdjecia z poziomu admina. Kiedy natomiast próbuje dodać zdjęcie przez witrynę a nie zaplecze pokazuje mi komunikat nie utworzono pliku użytkownika. Mam z tym powazny problem, chciałem umożliwić bezpłatne dodawanie zdjęć użytkownika serwisu i wiszę nad tym

zbig1972
14-06-2011, 20:38
A czy ustawiłeś rozdzielczość i limit dla dodawanego zdjęcia? Może dodajesz zdjęcie które jest za duże w stosunku do ustawionego limitu MB albo rozdzielczośc dodawanego zdjęcia jest za duza w stosunku do max ustawionej rozdzielczości dla dodawanego zdjęcia? Albo Maksymalny rozmiar wszystkich obrazów użytkownika jest zbyt mały i zdjęcie wtedy nie przejdzie. Prawo wczytywania i dodawnia też ustaw na wszyscy zarejestrowani.

Hiram
14-06-2011, 21:44
Nie widzę w Phoca takiej opcji ustanawiania prawa do wczytywania , Domyślnie jest ustawione na użytkowników i nie ma pola wyboru. Mówię o Preferencjach komponentu zarówno głównych jak i w kategoriach i panelu, zdjecia wczytywałem mniejsze niż dopuszczalne.