PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiast Loguj pisze MOD_LOGIN_VALU itp...



Lanwe
15-06-2011, 01:46
Witam. Zainstalowałem sobie najnowszą wersje oraz skonfigurowałem plik configuration.php i wrzuciłem go na serwer, zgodnie z poleceniami instalatora. Kiedy wszedłem na stronę zobaczyłem dziwne napisy zamiast Loguj MOD_LOGIN_VALU (one są wszędzie):

http://img844.imageshack.us/img844/9757/77035867.jpg

i w panelu administracyjnym

http://img846.imageshack.us/img846/3338/91349852.jpg

nie wiem w ogóle co jest grane, proszę was o pomoc.

hosiek
15-06-2011, 07:34
Tak ci sie z całą stroną stało, teraz chyba pobiera nazwy z bazy danych ale nie pobiera z jezyka i nie tlumaczy chyba :) Sproboj zainstalowac od nowa, bo prawdopodobnie coś zle zrobiles :P Albo jakaś złą wersje :)

palyga007
15-06-2011, 08:21
@hosiek
Jeśli nie wiesz co piszesz, to może nie pisz wcale.
Joomla! nie pobiera tego typu nazw z bazy danych skąd w ogóle taki pomysł?

@Lanwe
Być może nastąpił jakiś błąd podczas przesyłania plików na serwer. Sprawdź zawartość katalogów z plikami językowymi, ew spróbuj jeszcze raz nadpisać stronę plikami z paczki.

zwiastun
15-06-2011, 10:49
A czy podczas instalacji polskie napisy były widoczne?

hosiek
15-06-2011, 13:36
@hosiek
Jeśli nie wiesz co piszesz, to może nie pisz wcale.
Joomla! nie pobiera tego typu nazw z bazy danych skąd w ogóle taki pomysł?
Jak to nie ? Usun sobie w bazie danych tabelke modulu menu, to nie bedziesz mial menu. a w bazie są wlasnie takie nazwy tych podstawowych menu, a potem dopiero są nadawane im nazwy przez jezyk

zwiastun
15-06-2011, 13:48
@hosiek: wybacz, Twoja chęć pomocy jest niewątpliwie cenna, ale trzeba mieć odpowiednie kompetencje.
Zanim podejmiesz z kimkolwiek polemikę na forum, dowiedz się o nim czegokolwiek. I na pewno dużo jeszcze upłynie wody w Wiśle, zanim będziesz partnerem do polemizowania w sprawach Joomla z moderatorami na tym forum.

hosiek
15-06-2011, 14:05
@hosiek: wybacz, Twoja chęć pomocy jest niewątpliwie cenna, ale trzeba mieć odpowiednie kompetencje.
Zanim podejmiesz z kimkolwiek polemikę na forum, dowiedz się o nim czegokolwiek. I na pewno dużo jeszcze upłynie wody w Wiśle, zanim będziesz partnerem do polemizowania w sprawach Joomla z moderatorami na tym forum.

Dobra spoko :) Juz sie nie odzywam, sorki :)

Lanwe
15-06-2011, 14:43
@Lanwe
Być może nastąpił jakiś błąd podczas przesyłania plików na serwer. Sprawdź zawartość katalogów z plikami językowymi, ew spróbuj jeszcze raz nadpisać stronę plikami z paczki.


Ściągłem z oficjalnej strony joomla


A czy podczas instalacji polskie napisy były widoczne? na pierwszej stronie były widoczne te napisy z bazy danych po czym jak klikłem na dalej były już widoczne polskie napisy

edit:

dodam jeszcze że na końcu instalacji pisało żeby usunąć cały plik installation, zrobiłem to za pomocą przycisku który był na końcu instalacji, kiedy nacisnąłem go pokazał się na stronie napis (na czerwono) Błąd. Mogłem tylko i wyłącznie usunąć installation przez FTP

palyga007
15-06-2011, 14:49
1. Jaki hosting?
2. Sprawdź uprawnienia do plików/folderów.

Lanwe
15-06-2011, 15:07
właśnie myślę że to przez hosting jest spowodowane www.hsms.pl (http://www.hsms.pl) będzie trzeba zmienić. Co do tych uprawnień to chomody trzeba zrobić ???

zwiastun
15-06-2011, 15:09
1. Sam adres hostingu niewiele mówi - proszę skorzystać z pomocnika pisania postów, aby zbadać środowisko i podać dokładne dane
2. Jeśli jeszcze nie zawarłeś z tym hostingiem umowy, to nie masz się nad czym zastanawiać. Szukaj takiego, gdzie problemy pojawia się może kiedyś a nie w pierwszych krokach

Lanwe
15-06-2011, 15:21
1. Sam adres hostingu niewiele mówi - proszę skorzystać z pomocnika pisania postów, aby zbadać środowisko i podać dokładne dane
2. Jeśli jeszcze nie zawarłeś z tym hostingiem umowy, to nie masz się nad czym zastanawiać. Szukaj takiego, gdzie problemy pojawia się może kiedyś a nie w pierwszych krokach

Ten hosting jest za sms więc żadnych umów nie trzeba podpisywać :).


a oto parametry hostingu:


Limit połączeń mysql - 100
Limit memory - 128 mb
Zend Engine v2.2.0
ionCube Loader v3
Direct Admin PL
PHP 5
MySql 5
Statystyki
Strony błędów
Funkcja Catch-All
Wiad. urlopowe
Aliasy pocztowe
Katalogi na hasło
Menedżer plików
Logi serwera
Biblioteka CURL
Własne filtry
Poczta przez www
phpMyAdmin PL
Obsługa htaccess

zwiastun
15-06-2011, 15:28
Kochany, to naprawdę nie o takie dane chodzi! Wpisz w wyszukiwarkę pomocnik postów i znajdziesz odpowiednie info i materiały

palyga007
15-06-2011, 15:28
Pomijam fakt,że informacje na tej stronie wyświetlane są dosłownie tak jak to kolega przedstawił
To nie są informacje, które by nas interesowały
PHP 5, ale ile?
5.2 a może 5.3?

Podrzuć dostęp do zaplecza na pw

Lanwe
15-06-2011, 22:44
oki już wiem o co chodzi :) jeszcze raz wrzucę wersje 1.6.3 i podam parametry

---------- Post dodany o 14:43 ---------- Poprzedni post był o 13:39 ----------

Oto dane za pomocą tego skryptu z joomla:


http://img13.imageshack.us/img13/2057/screni.jpg

i drugi

http://img705.imageshack.us/img705/8915/screen2fz.jpg

---------- Post dodany o 16:39 ---------- Poprzedni post był o 14:43 ----------
Zainstalowałem 1.6.3 na hostit.pl i wyskakuje to samo :(

---------- Post dodany o 20:44 ---------- Poprzedni post był o 16:39 ----------

W końcu doszyłem do wszystkiego, a mianowicie powodem był zaznaczony ptaszek przy przesyłaniu plików Zmień na małe litery w nazwach plików w Total Commander. Trzeba było tylko go odznaczyć.

palyga007
15-06-2011, 23:55
O 8 rano prosiłem o sprawdzenie zawartości folderów z plikami językowymi... ech.. :)