PDA

Zobacz pełną wersję : Dwie wersje językowe witryny



WooB
16-06-2011, 11:56
Witam,

Mam zamiar stworzyć portal, który będzie miał różne wersje językowe. Mam dwie domeny póki co: .pl- przeznaczona dla Polaków i .net dla krajów anglojęzycznych.

Jakie Waszym zdaniem rozwiązanie byłoby najlepsze żeby taki portal uruchomić? Nie chciałbym żeby zagraniczny ruch wchodził na domenę .pl. Zawartość będzie tam sama, jednak nie chcę żeby to było takie czyste tłumaczenie strony, patrz: strona xxx.pl- naciskasz na flagę i nadal jest xxx.pl, ale tekst po angielsku.

Rozsądnie byłoby zainstalować dwie joomle? Wtedy jednak użytkowników zarejestrowanych będę mieć oddzielnych, ale może to dobrze...

Ma ktoś jakieś doświadczenia? Jaki jest najlepszy komponent do prowadzenia portalu w wielu językach?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Robster
16-06-2011, 14:19
Kiedyś na forum był poruszany ten temat, więc możesz sprawdzić w wyszukiwarce. O ile pamiętam poprzednikowi, chodziło dokładnie o to samo, więc miałbyś gotową odpowiedź bez czekania.

WooB
16-06-2011, 15:47
w tamtych tematach nie chodzi o to samo dokładnie...

Dobra załóżmy, że zastosuję joomfish'a. Czy da się domenę net nakierować na witrynę w angielskim i tak żeby końcówka domeny w przeglądarce była .net po zmianie strony?

Czy treści z joomfisha będą przez google łapane jako te pod domeną .net? To ważne przy pozycjonowaniu, bo w google com nigdy nie wypozycjonuję domeny z koncowka pl :/