PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart nie zdejmuje produktu ze stanu magazynowego



anty
16-06-2011, 11:58
Witam,
mam niewielkie pojęcie o joomli ale zostałem zostawiony z niedokończonym sklepem więc proszę o pomoc i wyrozumiałość. Jeśli nie trafiłem w dział proszę admina o przeniesienie tematu.
Mam dwa pytania:
1. Po złożeniu zamówienia produkt nie znika ze sklepu pomimo że w stanie magazynowym ilość jest ustawiona na 1. Można to jakoś ustawić?
2. W sklepie mam tylko pojedyncze egzemplarze towarów więc niepotrzebne mi wszelkie wyświetlanie informacji o ilościach, bo teraz można i tysiąc szt kupić... Już teraz wiem że można to odznaczyć w sposobie wyświetlania produktu jako ukryj typową ilość i ograniczyć max ilość dodawaną do koszyka na 1 ale mam 1500 produktów i zmienianie tego w każdym z nich to mnóstwo klikania. Może jest jakiś sposób żeby powyłączać wszędzie wyświetlanie ilości? Dodam tylko że osoba która stawiała sklep stwierdziła że w stanach i sposobie wyśw produktu nie muszę nic zmieniać bo i tak mam tylko po 1 szt (sam wprowadzałem produkty i wtedy nie byłoby problemu kliknąć 2 razy więcej)
Z góry dzięki za pomoc

palyga007
16-06-2011, 12:03
ad1. Sprawdź czy masz włączoną opcje kontroli stanu.
Ad2. tak z pamięci nie powiem a nie mam VM pod ręka.

anty
16-06-2011, 14:22
pkt 1 załatwiony
znalazłem, włączyłem, działa - znaczy z racji że nie wpisywałem stanu mam pusty sklep:zly:
teraz wszędzie trza to uzupełnić...
dzięki palyga007 :)

anty
18-06-2011, 17:57
Eee...nadal pozostaje pkt 2 czyli - czy można w VM jakoś w ustawieniach wyłączyć wyświetlanie ilości?

Talakazeus
29-06-2011, 01:12
W sklep dawno VM nie bawiłem z jednego prostego powodu, są o wiele leprze inne systemy ale do sedna.

"czy można w VM jakoś w ustawieniach wyłączyć wyświetlanie ilości? "

Tak można wyłączyć; nie mam zainstalowanego owego systemu napisze z pamięci.

Wchodzisz w komponent następnie w ustawienia i tam szukasz zakładki nie pokazuj stanu magazynowego produktu jakoś tak.

Jeśli się mylę napisz wtedy zainstaluje VM i napisze ci dokładnie gdzie to znajdziesz.

anty
01-07-2011, 14:06
Za cholerę nie mogłem znaleźć tej zakładki. Jest tylko kontrola stanu magazynu.
A po drugie już kończę ręczne wklepywanie przy każdym produkcie tej nieszczęsnej jedynki... Dziś chyba będzie finisz.
Dzięki serdeczne za pomoc i pozdrawiam.
Temat uważam za zamknięty