PDA

Zobacz pełną wersję : problem z nadawaniem praw katalogom podczas instalacji w PA



osmin
16-06-2011, 13:20
Witam,

strona, którą mam postawić do pracy ma pracować na serwerze WCSS (http://www.wcss.wroc.pl/). Joomla standardowo wymaga dla katalogów uprawnień 755 a dla plików 644. Tutaj muszę zmienić prawa katalogom na 777, żeby cokolwiek działać. Ale to jest mniejsze piwo. Gdy instaluję dodatki do Joomla poprzez PA to stworzone katalogi uzyskują prawa serwera/APACHE'a i nic nie mogę z nimi zrobić (dograć coś do katalogu, zmienić, usunąć). Dzwoniłem do administratora serwera czy da się coś z tym zrobić, to on powiedział, że podobno coś w konfiguracji Joomla muszę ustawić i wtedy będzie dobrze. Tylko nie wiem, czy on mnie nie ściemnia i ewentualnie co ustawić, by było dobrze.

Zainstalowałem najnowszą wersję Joomla 1.6.3.

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Wiem, że najprościej zmienić hosting, ale nie da się tego zrobić.

Pi0tR
16-06-2011, 14:15
hmm
a może uda się zmienić prawa do katalogów poprzez filezilla lub total comander??

osmin
16-06-2011, 14:19
Nie da rady, brak uprawnień. Gdy odpalam program WinSCP to faktycznie widać, że kto inny ma prawa do katalogu/pliku.



Po EDIT:
Już chyba wiem - trzeba skonfigurować FTP.