PDA

Zobacz pełną wersję : umiejscowienie komponentu



fridge
16-06-2011, 17:29
Witam,

zainstalowałem komponent discussions i wszystko gra prócz umiejscowienia. Po zainstalowaniu ukazuje się w miejscu newsów, a ja bym potrzebował umieścić go w innym bloku. Nigdzie nie znalazłem opcji pozwalającej mi zmienić jego położenie. Liczę na podpowiedź.

pozdrawiam

mjmartino
17-06-2011, 11:02
Za wyświetlanie odpowiedzialne są moduły... więc tam poszukać :)
Pozdrawiam.

fridge
17-06-2011, 12:41
Szukałem i nie znalazłem. Mam tylko com_discussions, a mod służy do wyświetlania ostatnich postów i nim nie mogę przemieścić forum do innego bloku. W com_discussions też nie widzę takiej możliwości.

mjmartino
17-06-2011, 12:48
Szukałem i nie znalazłem. Mam tylko com_discussions, a mod służy do wyświetlania ostatnich postów i nim nie mogę przemieścić forum do innego bloku. W com_discussions też nie widzę takiej możliwości.

Widzisz myślałem że chodzi o coś modułowego a tu com.

Ale tak to jest jak się bez linku podaje...

Daj link do www bo wróżenie jak widać z fusów nie wychodzi za dobrze ;)


UPDATE:
Właściwie pewnie wiem o co ci chodzi..
Mianowicie masz moduły inne włączone i zaznaczone aby pokazywały się na całej stronie..
A trzeba odznaczyć je aby tam gdzie masz forum podlinkowane z menu nie pokazywały się.
Ponieważ przeszkadzają w wyświetlaniu się całego bloku forum.
Czyli jak Ci się wyświetla coś pod tym forum to musisz to coś ustawić z wyłączeniem forum.
Chyba trochę masło maślane napisałem.. ;o

fridge
26-06-2011, 16:39
Tam gdzie mam forum to mam wyłączone bloki.

Mam trzy kolumny i chcę by po wyłączeniu środkowej inna rozciągała się na jej miejsce. Jak ustawiam width na 100% to kolumna rozciąga się, ale przeskakuje na sam dół.


#news { background-color: #F1F1F1; float: left; font-size: 12px; margin-bottom: 0; margin-left: 3px; margin-right: 0; margin-top: 3px; overflow-x: hidden; overflow-y: hidden; width: 500px;} #left { background-color: #FFFFFF; float: right; font-size: 12px; margin-bottom: 7px; margin-left: 3px; margin-right: 0; margin-top: 0; overflow-x: hidden; overflow-y: hidden; width: 263px;} #right { background-color: #FFFFFF; float: right; font-size: 12px; margin-bottom: 7px; margin-left: 3px; margin-right: 3px; margin-top: 0; overflow-x: hidden; overflow-y: hidden; width: 230px;}Po wyłączeniu diva "left", "news" powinien się rozciągać, aż do diva "right". Jak dla "news" dam 100% to przeskakuje on na sam dół i się rozciąga na całą szerokość strony (przeskakuje pod "right, a ma być na jego wysokości i się rozciągnąć do niego...)


NEWS - LEFT - RIGHT <--- tak mam je rozmieszczone na stronie.

Co dopisać by div nie spadał przy ustawionej szerokości 100%?

---------- Post dodany 26-06-2011 o 14:39 ---------- Poprzedni post był 25-06-2011 o 22:08 ----------

Link do forum http://typu.pl/index.php?option=com_discussions

Wcześniej nie dawałem, bo nie chciałem żeby użytkownicy oglądali takie straszydło.

fridge
28-06-2011, 18:20
Kiedyś już o to pytałem i też nie uzyskałem odpowiedzi. Panowie czy to jest, aż tak trudne, że nikt nie zna odpowiedzi, czy tak proste, że czekacie, aż sam na to wpadnę? Moje pomysły niestety wyczerpały się... Ponawiam prośbę o pomoc.

a_m
28-06-2011, 20:22
zobacz tutaj (http://wiki.joomla.pl/Ukrywanie_kolumn)

fridge
02-07-2011, 14:15
<?php if($this->countModules('left')) : ?> <div id="sidebar"> <div class="inside"> <jdoc:include type="modules" name="left" style="xhtml" /> </div> </div> <?php endif; ?>

Wkleiłem to i lewa kolumna na głównej spadła na dół i się rozciągnęła, a tam gdzie powinna ta ramka zniknąć nadal jest i przeszkadza.

a_m
02-07-2011, 15:07
a dlaczego nie wrzuciłeś w "to" #left?

fridge
03-07-2011, 00:43
Dziękuję bardzo za pomoc, działa. Nie wrzuciłem, bo nie zrozumiałem tego.

e: ukrywa kolumnę, ale jak dam szerokość na auto, albo 100% to przeskakuje i tak na sam dół i rozciąga się na całą szerokość strony hmm. Co zrobić by nie spadało na sam dół?

---------- Post dodany o 22:43 ---------- Poprzedni post był o 17:59 ----------

Już wszystko gra. :)