PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrywanie elementów na Stronie Głównej - problem z kawałkiem kodu



Centurio
16-06-2011, 21:14
Witam,

z góry dziękuję bardzo wszystkim, którzy chcą poświęcić swój czas na mój problem :).

Otóż, podczas budowania strony wykorzystałem w kilku elementach kod odpowiadający za wyświetlanie bądź nie wyświetlanie na SG i podstronach. Problem w tym, że został mi kawałek strony artykułu na SG - ten w którym są okruszki i coś jeszcze, chciałbym się go pozbyć, bo niestety nie wkomponowuje się w ogólny układ strony. Kawałek kodu, który to wyświetla znajduje się w main.php:


<div id="main<?php echo $width; ?>">
<div class="messagecontainer">
<jdoc:include type="message" />
</div>
<div id="pathway">
<jdoc:include type="module" name="breadcrumbs" />
</div>
<div class="mainbody">
<jdoc:include type="component" />
</div>
</div>

Jak się go usunie to znika, ale usunąć nie można ponieważ wtedy oczywiście nie wyświetli się artykuł, natomiast gdy używam kodu na nie pokazywanie na sg to się wszystko sypie.

STRONA: http://mow-center.pl/index.php
Joomla: 1.5.23
Pierwotny styl: Wm_jooroos - chociaż zaszło bardzo dużo zmian

Pozdrawiam

Edit: Oczywiście wszystko dało się zrobić tylko trzeba było skorzystać z innego kodu...

zwiastun
16-06-2011, 21:23
Za wyświetlanie ścieżki powrotu odpowiada fragment tego kodu, a nie cały. Wybacz,. ale ciśnie się na klawiaturę prosta uwaga: jak się na czymś nie znasz, to się poznaj, zanim zaczniesz grzebać w kodzie. I nie forum jest miejscem na poznawanie, a biblioteka.
Nie podpowiem, co tu poprawić, bo przyda Ci się odnaleźć odpowiednie informacje na www.wiki.joomla.pl i doczytać, co Ci jest potrzebne.

Centurio
16-06-2011, 21:31
Samo wyświetlanie ścieżki powrotu nie jest problemem - wystarczy wyłączyć okruszek startowy, bardziej chodzi o tło tych modułów, ale ok, nie będę się tłumaczył, bo nie ma to sensu. Temat zamknięty...

zwiastun
16-06-2011, 21:35
Dalej podtrzymuję, co napisałem. Zacytowany przez Cię fragment kodu świadczy, że nie wiesz, co w nim jest grane. Sięgnij do wskazanych Ci materiałów (Dział Szablony)

PeFik
17-06-2011, 00:04
Może zacznijmy od jajka - co miało się wykluć, jaki był pierwotny cel zmian?

Jeśli coś z modułami to np. Advanced Module Manager - będzie pomocny. Z kolei Meta Template (metamodpro.com) - do instrukcji warunkowych z szablonami.