PDA

Zobacz pełną wersję : nietypowy problem z polską czcionką...



konfeusz
17-06-2011, 12:29
Witam, mam dość nietypowy problem z polską czcionką. Cała strona ładnie śmiga i wyświetla polską czcionkę, natomiast kiedy w zajawce artykułu, kliknę "czytaj więcej" i przejdzie mi do nowej strony z treścią całego artykułu, to na dole strony gdzie jest napis "wstecz" wyskakuje mi jakis krzaczek. Co prawda w słowie "więcej" nie ma ogonków, ale zaraz po tym słowie dopisuje jakis niekontrolowany znak. Mam pytanie, gdzie mam tego szukać? Przetrzepałem całą baze ale nie znalazłem, jaki plik odpowiada za formatowanie artykułów?

Jeśli będzie ktoś miał jakiś pomysł, będe wdzięczny... pozdrawiam

mjmartino
17-06-2011, 12:53
Z kuli nikt tutaj nie wróży.. bez linku do strony .. nie pomożemy ...

konfeusz
17-06-2011, 13:16
aha :) ok, prosze wejsc na

komornik-warszawa.pl

tam w top menu wybrac zakladke licytacje, po przejsciu do tej kat, na opisie kliknąć "wiecej" na kolejnej zaladowanej stronie prosze spojzyc na sam dół chodzi o krzeaczek przy odnosniku "mniej"

mjmartino
17-06-2011, 18:35
A na jakiej zasadzie jest realizowane to więcej ? osoby skrypt w artykule ?

konfeusz
18-06-2011, 20:17
właśnie nic do artykułu nie jest dodane :/ czuje ze to jest na jakims js zrobione. Nie ja robilem ta strone

PeFik
18-06-2011, 22:19
a podeślij link do strony (konkretny przykład) , bo ja tego znaleźć nie mogłem.

p.s.
Bierzesz się na stronę komornika zrobioną w joomla nie znając joomla, nic z tego nie rozumiem. Czy pan Ryszard M. o tym wie?

konfeusz
19-06-2011, 01:19
Oczywiscie ze wie, a Ty co... obronca ucisnionych?.. znam sie na php i paru innych rzeczach. Ja poprawiam ta strone po wlasnie 'expertach' ktorzy popelnili mase bledow poczawszy od zastosowania Joomla do takiego projektu, bo gdyby ode mnie to zalezalo, wolal bym napisac CMS'a opartego o Zenda bo Joomla mimo masy zalet nie zawsze jest najlepszym rozwiazaniem, ale juz sie stalo, wiec myslalem, ze znajde tutaj konkterna pomoc, ale widze, ze niektorych bardziej interesuja kompetencje innych. Napisalem wzraznie w ktorym momencie jest ten blad. Z braku czasu nie przegladalem dokladniej struktury, myslac, ze ktos mial wczesniej podobny problem.

Jola
19-06-2011, 02:27
Witam,
akcję zwijania i rozwijania realizuje js w takiej postaci:

window.addEvent('domready', function()
{
var accordion = new Fx.Accordion($$('.toggler'),$$('.slide'),
{
show: -1,
opacity: 0,
alwaysHide: true,
onActive: function(toggler) { toggler.set('text', 'mniej »'); },
onBackground: function(toggler) { toggler.set('text', 'więcej »');
}
});


});Niestety nie wiem za sprawą jakiego dodatku lub własnej twórczości.
Błąd wynika z tego, że plik, w którym "siedzi" ten kod został zapisany w innym kodowaniu niż utf-8.
Rozwiązanie: pliki na kompa + szukajka + zapisanie znalezionego pliku w utf-8. :)

konfeusz
19-06-2011, 03:08
:) dzieki Jola, ze problem z kodowanie to wiem od poczatku... ja mam problem z lokalizacja tego skryptu :) Ale postaram sie go znalezc wg Twojej sugestii :) wielkie dzieki i spokojnej nocy zycze...

PS. Ale jak szukajce zadac pytanie o kodowanie l\pliku :D

---------- Post dodany o 02:08 ---------- Poprzedni post był o 01:43 ----------

:) ok znalazłem dzieki free commanderowi... problem byl w templatce... banal, ze odrazu na to nie wpadlem... Dzieki Jola