PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z lewym modułem strony



nemesis_dex
17-06-2011, 14:07
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Od kilku dni zacząłem przerabiać szablon strony aby współpracował z joomlą. To moja pierwsza przygoda z tworzeniem szablonów pod joomle dlatego mam pewien problem. Nie wiem czy dobrze robie, przeglądałem już literaturę oraz www dotyczące tworzenia szablonów i udało mi się jedynie wyświetlić cały szablon oraz komponent z artykułami. Niestety nie pojawiło mi się menu do strony (dodam, że pracuję na bazie testowej instalowanej od razu z joomlą). Strona tworzona jest na tabelach i w miejscu w którym powinno być wyświetlane menu wstawiłem kod:


<jdoc:include type="modules" name="left" style="xhtml" />Sądzę, że jest to jedyny wpis który wskazuje, że w tym miejscu znajduje się moduł o nazwie left i w tym właśnie miejscu powinno się wyświetlić menu które w konfiguracji ma zaznaczoną pozycję wyświetlania "left". Podejrzewam, że coś robię nie tak ponieważ wchodząc przez panel administracyjny nie mam nawet możliwości edycji tego szablonu bo w ramce w której powinien widnieć kod jest pusto. To samo dotyczy pozycji w administracji szablonem: "Przypisz do pozycji menu" nie wyświetla się nic tylko widnieje napis: Nie można przypisać domyślnego szablonu :(

Prosiłbym Was o pomoc.

tomaszek83
17-06-2011, 14:12
a w templateDetails.xml ta pozycja jest zdefiniowana?

nemesis_dex
17-06-2011, 14:13
Oczywiście


<positions>
<position>left</position>
</positions>

Hmm.. zauważyłem właśnie, że jakiś problem wystąpił z szablonem. Na początku źle wpisałem nazwę moduły i nie wiem dlaczego ale cały czas ją pamiętał i za nic nie chciał jej zmienić nawet pomimo kolejnej instalacji.