PDA

Zobacz pełną wersję : "Niestabilny" moduł banera



PeterA
17-06-2011, 23:00
Witam,
Przeszukałem archiwum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, dlatego pozwalam sobie zawrócić Wam głowę.
Strona: www.turystyka-motoryzacyjna.pl
Przerabiana templatka: network_v2
Po prawej był od początku w szablonie zdefiniowany moduł banera. Wyłączyłem moduł poll, a w to miejsce uruchomiłem moduł mainmenu. Po dodaniu kilku pierwszych artykułów na stronie zniknął cały moduł banera. Co ciekawsze po kliknięciu w pozycję "Weekend w Polsce" Baner się pojawia, ale tylko tam. Próbowałem walczyć z szerokością zdjęć w artykułach, ale nie pomogło...
Właściwie powinienem chyba założyć dodatkowy wątek, albo inaczej zatytułować ten, ale objawem dodatkowym jest znikanie i pojawianie się modułów po lewej stronie: nie ma banera po prawej, nie ma modułów po lewej. Pojawia się baner, pojawiają się moduły po lewej.
Proszę wybaczyć rozgardiasz na stronie, jest ciągle w budowie....

Będę wdzięczny za sugestie, co zrobiłem źle,

a_m
17-06-2011, 23:05
a tak w skrócie - w czym problem?

co i gdzie chcesz, a co masz?

bo to jakaś skomplikowana historia ...

Bazyl
17-06-2011, 23:15
Witam,

Nie wkleja się tekstu prosto z Worda.
I tyle :)

//Hej, @a_m /// Hej, @bazyl - jak to się nie wkleja? mi się wkleja

PeterA
18-06-2011, 15:51
a_:
Nie bardzo wiem jak w skrócie, bo w skrócie to już napisałem.... Mogę jeszcze wypunktować, może będzie jaśniej.
1) Robię stronę pod J 1.5.23 z templatką network_v2.
2) Po wyłączeniu modułu poll po prawej stronie na górze moduł banera, który był pod sporem działał.
3) Gdy w miejsce wyłączonego wrzuciłem moduł maimmenu przez chwilę też działał.
4) Gdy użytkownik zaczął wrzucać teksty na startową zniknął.
5) Po wyjściu do jednej z sekcji znowu się pojawia, ale tylko w jednym przypadku. Podobnie znikają i pojawiają się dolne moduły z prawej strony.
6) Porównując poszczególne moduły nie widzę różnic, a działanie inne.
bazyl:
7) A przepraszam jak wszyscy robią? Dotychczas nie było z tym problemu. A jak użyję notepad`a, to będzie lepiej? Fakt, że są to materiały archiwalne z poprzedniego portalu i jakoś tam były przechowywane, zazwyczaj w formacie edytora, w którym były napisane. Jeśli to prawda, to trochę to ogranicza poręczność tego CMS`a.

Dzięki za sugestie.Sprawdzę.
Pozdrawiam
PeterA

a_m
18-06-2011, 22:06
bezpośrednio z Worda się nie wkleja - i tyle; to nie jest "wada" Joomla!, że przeglądarki "głupieją", ale kolego - MS Word nie jest edytorem tekstowym i dodaje masę śmieci w kodzie

PeterA
19-06-2011, 21:55
Nie mam zamiaru się chandryczyć o Word`a, szczególnie, że go nie używam. Fakt, inni wpisujący owszem. Dotychczas nie było z tym żadnego problemu. W poprzednim portalu przez prawie półtora roku takich psikusów nie było.
Wczoraj wieczorem próbowałem i niestety obejście wklejania z edytora nie pomaga. Nadal zachowuje się jak dotychczas, czyli albo to nie ta przyczyna, albo... pozostaje pisać teksty wyłącznie w edytorze Joomli, co mocno ogranicza jej poręczność w tego typu działalności. Tu na raz będzie wkładanych kilka tekstów, a pisane będą niekoniecznie przy dostępie do sieci...
Cóż, dzięki za radę...
Pozdrawiam

Gall Anonim
19-06-2011, 22:04
@PeterA zadam może pytanie dla przedszkolaka - ale: czy mógłbyś wejść w moduł banner po prawej i zerknąć czy ma aby konfigurację ustawioną na wyświetlanie na wszystkich stronach?

zwiastun
19-06-2011, 22:48
Nie mam zamiaru się chandryczyć o Word`a,
Więc się ie chandrycz, tylko posłuchaj, posprzątaj, a potem dowiedz się jeszcze, jak się wkleja materiały kopiowane z Worda, żeby głupot nie wygłaszać

PeterA
19-06-2011, 23:35
Dzięki za sugestie.
Jeszcze raz przejrzałem ustawienia modułu i znalazłem przyczynę. Niestety czasami nie widać tego co na wierzchu... :(
I nadal nie ma to nic wspólnego z wklejaniem z Worda, którego nie używam...
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za sugestie i życzliwą krytykę.
Pozdrawiam