PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek do czytelnego wyświetlania kodu na przykład w C



nelik1987
18-06-2011, 21:32
Witam, szukam dodatku który pozwolił by mi ładnie wyświetlać kod programistyczny, jak wrzucę kod do artukułu to usuwane są tabulacje i słabo to wygląda. Napisałem sobie w stylu coś co podświetla podświetla mi cały kod w prostokąt tak żeby można było zobaczyć że to kod i ustawia czcionkę na taką o stałej szerokości znaku, ale mi bardziej chodzi o dodatek który by podświetlił komentarze na przykład na zielono, funkcje na niebiesko lub jakoś podobnie. Mam nadzieje że coś takiego istnieje :)

zwiastun
18-06-2011, 21:44
1. Standardowy dodatek Geshi
2. Sourcerer

Jola
19-06-2011, 02:42
3. Jumi
:)

nelik1987
19-06-2011, 08:45
Zastosowałem wbudowane geshi ale niestety strona się rozjechała, dodałem dodatek geshi helper i jest lepiej bo kod znajduje się w okienku do przewijania. Problem jedynie leży w tym, że kilka tabulacji nie jest branych pod uwagę i geshi widzi to jako jedną spację przez co kod nie wygląda zbyt dobrze bo wcięcia (tabulacje) pokazują funkcje i ich ciało w widoczny sposób. Czy gdzieś można by to zmienić. Przykład mojej strony: http://www.mikrokontrolery.org/mikrokontrolery/mikrokontrolery-avr/129-pwm-modulacja-szerokoci-impulsu-w-avr