PDA

Zobacz pełną wersję : Nie dodaje do koszyka produktów po zmianie aliasu



noe79
19-06-2011, 16:32
Witam

Mam problem z dodawaniem produktów do koszyka. Mianowicie pierwotnie moja strona miała nazwę www.magiccakes.pl i na tej domenie wszystko działało i nadal działa cacy. Jednak ja chciałem mieć końcówkę .eu i wchodząc teraz na stronę magiccakes.eu żaden produkt nie dodaje się do koszyka. Proszę o podpowiedź jak temu zaradzić.
Dzięki

kurtz
19-06-2011, 17:08
u mnie dodaje się ... ;)

sprawdź pliki configuration.php w joomla i virtuemart.cfg.php w virtuemart !

Gall Anonim
19-06-2011, 17:53
Mam propozycję: ustaw sobie redirect w pliku .htaccess na główną domenę i po ptokach - ktoś wpisze z końcówką eu, a "wyląduje" na dotychczasowej.
Pzdr

noe79
19-06-2011, 18:07
Dzięki za rady. Dobry pomysł z przekierowaniem. Mógłbym prosić o więcej pomocy gdyz coś jest nie tak. Przyznam, że w tym pliku jeszcze nie grzebałem poza ustawieniem go na serwerze. Próbowałem wpisać:

RewriteEngine on
Redirect 301 / http://www.magiccakes.pl/

jednak występuję błąd, czy czegos brakuje??? W którym miejscu ustawić przekierowanie???

Gall Anonim
19-06-2011, 18:16
Kolego, ponieważ spartoliłeś :lol: lokalizację tego pytania - bo z witrynką siedzisz na joomla 1.5.xx to daj sobie spokój z plikiem .htaccess i wróć do stanu pierwotnego, a wrzuć sobie plugin http://extensions.joomla.org/search?q=canonicalization - jak mniemam będzie to prostsze i szybsze rozwiązanie (uwaga canonicalztion ustaw również na backend).
Pzdr

kurtz
19-06-2011, 18:17
Dzięki za rady. Dobry pomysł z przekierowaniem. Mógłbym prosić o więcej pomocy gdyz coś jest nie tak. Przyznam, że w tym pliku jeszcze nie grzebałem poza ustawieniem go na serwerze. Próbowałem wpisać:

RewriteEngine on
Redirect 301 / http://www.magiccakes.pl/

jednak występuję błąd, czy czegos brakuje??? W którym miejscu ustawić przekierowanie???

uważasz, że ustawienie przekierowania do domeny, której nie chcesz już używać bo jest bee będzie tym czego oczekiwałeś ? to ja w takim razie nie nadążam nad koncepcją. lol

cakes sucks for me ;)

Gall Anonim
19-06-2011, 18:21
@kurz - a napiszesz mi czemu pozycjonować witrynę na dwóch domenach zamiast jednej (na marginesie taki dubelt jest niemile widziany przez google)
Pzdr

noe79
19-06-2011, 18:22
chciałbym żeby obie działały, jednak na .eu nie mogę nic dodać do koszyka więc przekierowanie nie jest złym pomysłem.

Gall Anonim
19-06-2011, 18:25
W przypadku VM zdarza się że ustawienia bezpieczeństwa sklepu powodują blokadę dodawania do koszyka nawet w przypadkach gdy sklep był stawiany na domenie z przedrostkiem, a klient wszedł na domenę bez przedrostka, może obecnie ten problem został już rozwiązany - jednak miałem takie szopki w przypadku starszych wersji VM.
Pzdr

kurtz
19-06-2011, 18:25
@kurz - a napiszesz mi czemu pozycjonować witrynę na dwóch domenach zamiast jednej (na marginesie taki dubelt jest niemile widziany przez google)
Pzdr

przecież kupił .eu, bo .pl było bee. domyślam się, że w celu usunięcia tego z .pl.

Gall Anonim
19-06-2011, 18:27
Moje neurony lustrzane być może szwankują, jednak raczej optowałbym iż kolega chciał się zabezpieczyć przed faktem aby ktoś nie wykorzystywał nazwy jego domeny nie zależnie od tego czy jest to eu, czy pl - a może się mylę - jednak o to to już trzeba zapytać kolegę @noe79
Pzdr

noe79
19-06-2011, 18:30
wiem że jest to troszkę pokręcone. bardzo długo tworzyłem ta stronę. wszystkiego się uczyłem od początku i kiedy dawałem domenę na serwer .pl było za darmo. nie sądziłem że będą jakieś problemy. dlatego od 2 dni porządkuję wszystko. jeśli chodzi o pozycjonowanie to chciałbym dodać do googla .eu.

kurtz
19-06-2011, 18:32
nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.

Gall Anonim
19-06-2011, 18:35
W tym przypadku okazuje się że @kurz miał rację (chylę czoła) - więc musisz przekonfigurować ustawienia VM jak napisał - zastanów się jaka domena będzie dla Ciebie domeną główną i jaką będziesz promował/używał/pozycjonował jako podstawową - drugą możesz dodać do googla i zostawić w spokoju ponieważ zamiast zyskać - możesz sobie zrobić kuku - booty google-a źle widzą plagiaty - a równoległe pozycjonowanie jednej strony na dwóch domenach tak będzie postrzegane - dlatego też nawet w narzędziach developerskich google- jest możliwość ustawiania domeny głównej.
Decyzja po Twojej stronie - wszak to Twoja strona :)
Pzdr

kurtz
19-06-2011, 18:40
W tym przypadku okazuje się że @kurz miał rację

heheh, a w poprzednich przypadkach nie miałem :P ?

Gall Anonim
19-06-2011, 18:46
heheh, a w poprzednich przypadkach nie miałem :P ?
Te Skromniś :) - jak Wiesz to różnie z tym bywało, ale jak Chcesz to niech będzie Twoje na wierzchu - a co :lol:

kurtz
19-06-2011, 18:51
ach, tak ;) z chęcią uzupełnię swoje braki. tylko gdzie ? :zagubiony:

Gall Anonim
19-06-2011, 19:02
Wiesz co Icek - Albert Einstein - mawiał - "jeśli Masz problemy z matematyką - nie przejmuj się - ja mam większe" - jako człek z gruntu inteligentny, o czym przez wielorazową polemikę mnie Przekonałeś - zrozumiesz tą skromną dygresję - ja jestem zbyt cienki w temacie aby Cie szkolić ale .......
No dobra - kończę - bo troszeczkę odbiegliśmy od zasadniczego tematu i za moment jakiś moderator przypomni nam że istnieje coś takiego jak regulamin.
Pzdr

kurtz
19-06-2011, 19:08
właśnie dlatego, wolałbym żeby mi jednak wytknąć, jeżeli faktycznie "gubię się". nie lubię popadać w rutynę, bo to niezdrowe. wytknięcie błędu nie jest potwarzą, ale prowokacja już tak. palcami wytykał nie będę. dobrze czasem, że ktoś ma guzik i zawczasu potrafi zorientować się w swoim błędzie i usunąć nikomu niepotrzebne treści.

noe79
20-06-2011, 13:18
Cóż mogę dodać. Amatorka z mojej strony. Dzięki za rady wiem co mam zrobić, jednak czy możecie mi jeszcze doradzić czy jak zmienię konfigurację pliku configuration.php w joomla i virtuemart.cfg.php to wystarczy? Domyślam się, że muszę zmienić w obu plikach adresy z .pl na .eu.