PDA

Zobacz pełną wersję : zakładanie konta, przypomnienie hasła, przypomnienie nazwy użytkowników nie działaja



biggrzyb
21-06-2011, 10:37
Witam!
Jestem tu nowy więc się przywitam.
Na imię mam łukasz ale w necie posługuję sie nickiem grzybu bądź biggrzyb.
Zainstalowałem sobie Joomla! 1.6.3 na nginx i mam kłopot ze standardowym modułem logowania użytkowników.
Mianowicie po instalacji mam swojego superusera ale żaden nowy nie może się zarejestrować, po kliknięciu w link pojawia się strona:

500 - Nie znaleziono widoku [nazwa, typ, przedrostek]: registrationqindex.phpcomponentusersviewregistrati on, html, usersView
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.
Spróbuj jednej z następujących stron:
Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny..

Nie znaleziono widoku [nazwa, typ, przedrostek]: registrationqindex.phpcomponentusersviewregistrati on, html, usersView

Dla pozostałych pozycji jest bardzo podobnie.
Nie wiem czym to jest spowodowane, próbowałem szukać na forum i w googlach, lecz tylko znalazłem opcję wyłączenia możliwości rejestracji, a nie oto mi chodzi
Czy mi czegoś brakuje?? Czy coś mam źle skonfigurowane?
Wczoraj na świeżo postawiłem Joomle w innym miejscu na innym userze mysql i dalej nic.
Próbuję walczyć z Joomlą już jakiś czas i ciągle się uczę choć nie bardzo wiem czasem gdzie szukać odpowiedzi.
Pozdrawiam i czekam, mam nadzieję że ktoś skieruje mnie w stronę rozwiązania, bardzo proszę o pomoc.

moje
21-06-2011, 10:56
A czy konta nowych userów zostały aktywowane?

Czyto samo dzieje się, jeśli do logowania używasz komponentu (masz osobne łącze w menu do strony logowania), a nie modułu?

Na żeniaczce Joomla z nginx zna się kolega @kurtz, poczekaj na jego wypowiedź.

kurtz
21-06-2011, 11:40
nie instalowałem joomla! 1.6, bo nie korzystam z tej gałęzi. nie znam problemów, ale raczej jest to niepolecane i nie przypominam sobie, aby ktokolwiek próbował to robić. chyba, że ... samozwańczo.

instalacja i administracja joomla! w gałęzi 1.5 / nooku server jest wykonalna.

---------- Post dodany o 11:40 ---------- Poprzedni post był o 11:26 ----------

nawet shayne bartlett, który przecierał szlaki joomla / nooku z nginx, twierdził [ już nie pamiętam w jakich okolicznościach i gdzie ], że prawdopodobnie będzie to możliwe z molajo. tak jak wspomniałem, nikt nie instalował gałęzi ani nic wywodzącego się z gałęzi 1.6 z nginx.

mogłoby to przynieść więcej problemów niż korzyści, bo tak na prawdę nie wiemy kiedy joomla! 1.6 stanie się frameworkiem stabilnym. może być to wersja 1.8, 1.9 albo 2.0, a do tego czasu trudno wyczuć jakie zmiany dokonają się w kodzie źródłowym.

łatwiej mówić tutaj [ w kwestii nginx ] o fork'owanych frameworkach typu nooku czy molajo. z kilku technicznych powodów.

to samo dotyczy instalacji z bazą danych oracle 11g.

biggrzyb
21-06-2011, 12:49
moje ,Nie wiem czy się rozumiemy, nie dochodzi w ogóle do utworzenia jakiegokolwiek nowego konta usera.

czyli kurtz polecasz abym się przesiadł na joomlę 1.5.23 i tam walczył?
wybrałem 1.6 tak bo sądziłem ze jest w jakiś sposób lepsza, a widzę że się trochę naciąłem, no nic po powrocie do domku się tym zajmę

rozumiem ze gałąź 1.5x współpracuje z nginx bez zgrzytów czy muszę już na wstępie o czymś wiedzieć?
dzięki za szybką odpowiedź

moje
21-06-2011, 13:26
Ja pytam czy po założeniu konto, zostało aktywowane czy to przez admina w zapleczu, czy poprzez usera, za pomocą linka wysłanego w mailu.
Nie da się zalogować na konto, które nie zostało aktywowane.

Joomla 1.6 jest lepsza, tylko jest młodsza od 15. i nie wszystko da się jeszcze zrobić, być może pożenisz Joomla 1.6 z nginx jako pierwszy.

biggrzyb
21-06-2011, 13:40
konto nie zostało aktywowane, nie dochodzi nawet do wypełnienia - ba do zobaczenia formularza, jak na piechotę dodam usera na zapleczu to mogę się zalogować

się zastanawiam czy to problem z nginx i jego konfigiem czy moze jakieś inne niespodziewajki
mam oprocz joomli jeszcze phpmyadmina (zero problemów) oraz webowy interfejs do demona transmission - tez bez problemów
a aktualnie nie mam czasu na siakieś zgłębianie problemu - może to jakaś pierdoła kto wie więc odpalę 1.5x i zobaczę jak będzie

kurtz
21-06-2011, 13:48
ja nie polecam nikomu zabawy z nginx, jako czymś produkcyjnym.

tutaj masz punkt wyjścia, który służył każdemu ... jako początek

http://blog.nooku.org/2011/02/nginx-for-the-world-and-joomla/

pozostałe ustawienia to tajemnica każdego indywidualnie lub firmy. większość własną infrastrukturę buduje w oparciu o pewien otwarty projekt ... no ale ;)

biggrzyb
21-06-2011, 14:07
tak sobie idę po najmniejszej linii oporu ze swoją pracą dyplomową, wybrałem nginx bo to coś innego niż apache - a mniej zasobów potrzebuje a ja mam słabego kompa, a joomlę bo jej nie znałem a trzeba się uczyć czegoś nowego
sądzę że później nie będę tego rozwijać chcę się tylko z tym uporać - ma działać bez jakiś niepotrzebnych wodotrysków
może to niezbyt szlachetne ale prawdziwe

kurtz
21-06-2011, 14:15
weź jamp'a. potrzebuje mniej zasobów niż xampp, nie wymaga instalacji.

zostaw nginx'a, bo utkniesz. takie jest moje zdanie.

---------- Post dodany o 14:15 ---------- Poprzedni post był o 14:09 ----------

... ja gadam, ale nie wiem co tam masz.

instalowałeś jakiegoś wemp'a czy składałeś coś od podstaw ?

bo ja tobie radzę raz tak raz siak, dokładnie nie wiedząc co tam masz u siebie poinstalowane.

biggrzyb
21-06-2011, 14:29
generalnie to powinienem sam powiedzieć na początku
maszyna to stary zwykły PIII 800EB FSB 133MHz do tego całe 640MB RAM
stoi to generalnie u mnie w piwnicy na aDSL 6mbit
do pracy zagoniłem tu Debiana (generalnie taki routerek to kilka latek już mam i zawsze debian) w wersji 6.01 (aktualny stablle) instalując tylko to co mi potrzebne
mysql, php-fpm, nginx, samba
i robi za domowy router do neta, plus dysk sieciowy na sambie + klient torrenta

i nad tym opartym na joomli vortalem pseudo tematycznym (tak mi promotor wymyślił bo chciałem coś innego robić ale cóż)
jak pisałem wcześniej specjalnie zrezygnowałem z apache bo wiem że by działało ale jest to dość zasbopotrzebne rozwiązanie, no i LAMP, JAMP czy LJAMP to są popularne rzeczy a chciałem coś innego - taka większa satysfakcja niekoniecznie gwarantowana

kurtz
21-06-2011, 14:36
joomla 1.5 w podstawowych parametrach, bez doinstalowania niczego uruchomisz i z powodzeniem będziesz administrował.

pamiętaj, żeby nie używać .htaccess z nginx, ale jak konfigurować przyjazne url'e masz w linku i odpowiedziach shayne'a.

nie sugeruję doinstalowywania niczego, chyba, że traktujesz tę pracę bardziej ambicjonalnie niż piszesz ;).

ok, powodzenia !

biggrzyb
21-06-2011, 14:42
widzę, że mnie dobrze zrozumiałeś ambicja ambicją ale bez przesady muszę zmienić na 1,5x plus siakis nowy szablon a jutro chciałem prace drukować :D
.htaccess nigdy nie zamierzałem używać, jakoś nie widziałem u siebie potrzeby - i już zdążyłem zauważyć ze generalnie na nginx nie da rady

kurtz
21-06-2011, 14:45
chociaż wróć i powiedz, że obroniłeś.

biggrzyb
05-07-2011, 07:48
Wszystkim , którzy trzymali za mnie kciuki serdecznie dziękuję, ponieważ udało się obronić.

Generalnie była jeszcze jedna praca oparta o Joomle, i tam recenzent sie mocno czepiał właśnie CMSa, u mnie nie mógł zrozumieć dlaczego wybrałem jakiegos nginx kiedy jest apache, który działa
spędziłem chwilę żeby mu to wytłumaczyć ale nie bardzo szło, a gdy powiedziałem ze to rosjanin go napisał to ten padł śmiechem (sam jest chyba rosyjskiego pochodzenia), więc generalnie było fajnie.

kurtz
05-07-2011, 10:29
moje gratulacje.