PDA

Zobacz pełną wersję : odwołania do innych plików w komponencie



niama
05-01-2006, 17:05
Witam
przenoszę strony z postNuke do Joomla i gubię się bardzo, a miało być tak łatwo...
Z postNukowych modułów, zawierajacych wiele plików tworzę komponenty (nie przez panel admina, tylko do katalogu com_nazwa_kmponentu kopiuje wszystkie pliki, zmieniam nazwę pliku głównego na zgodna z nazwą komponentu i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie odwołania do innych plików.
Z tego co zauważyłam, to w joomla chyba wszystkie pliki z danego komponentu załącza sie poprzez include, a mi chodzi o to, że głowny plik w komponencie zawiera link do innego pliku w tym samym komponencie, do którego przekazywane są jeszcze zmienne... np. Mam komponent com_odp, główny plik odp.php zawiera link do pliku spr.php Jak powienien wyglądać ten link? W postNuke podawało się w odnośniku dodatkową opcję file=spr.php a w Joomla?

Będę wdzięczna za pomoc.

nexus246
06-01-2006, 00:07
przenoszę strony z postNuke do Joomla i gubię się bardzo, a miało być tak łatwo...

Kto tak powiedział?

W Joomla komponenty też działają zależnie od wartości przekazywanych w querystringu z tym że to co jest przekazywane zależy od specyfiki samego komponentu. Pomysł na kopiowanie plików, tak jak robisz, wydaję mi się bardzo karkołomny, nawet bez sensu bym powiedział. Taka migracja bez migracji..... Przy przenoszeniu serwisu powinnać skorzystać ze skryptów joomlowych i przenieść tylko dane.

niama
06-01-2006, 08:37
1. Czy sa jakieś skrypty które migruja moduły z phpNuke lub postNuka do joomla?
2. Czy mógłbys mi w takim razie powiedzieć jak odowłać się w uerystringu do innego pliku w tym samym komponencie? Nie znalazłam przykładów w żadnym z gotowych komponentów - wszystko jest dołączane przez include

nexus246
06-01-2006, 11:00
1. niestety nie znam
2. przykladowo najprosciej sprawdzasz sobie tak:
if($_GET['..']=='costam') include 'tenplik';
elseif.... include 'innyplik';
elseif... include 'jeszczeinny';

daniofantasy
18-02-2008, 07:57
Generalnie problem typu, jak pod windowsem odpalić program pisany pod linucha ;)