PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje komponentu sklepu internetowego, w którym produkty wstawiają użytkownicy



grzegorzd
22-06-2011, 11:42
Witam,
tak jak powyżej poszukuje komponentu który spełniałby warunki sklepu internetowego, ale produkty pojawiające się w sklepie wstawiane byłyby przez rejestrujących się użytkowników. Po zakupie wpłata wpływa na konto właściciela strony, który rozlicza się z zarejestrowanym i wystawiającym dany produkt użytkownikiem.

Czy jest taki komponent ? Płatny lub nie ?

z góry dzięki

PiotrWrona
22-06-2011, 12:07
Czyli bardziej szukasz skryptu aukcyjnego niż sklepu.... ja na twoim miejscu szukał bym skryptu dedykowanego.

PeFik
22-06-2011, 13:14
Tylko płatne, tego typu aplikacje są w 95% zawsze komercyjne. I w cale się temu nie ma co dziwić. Tym bardziej że będziesz na nim zarabiał.

grzegorzd
22-06-2011, 16:34
nie ma problemu jeżeli jest jakiś płatny. Może znasz jakiś PeFik ?

Jeżeli chodzi o skrypt aukcynyjny to niestety nie mam za bardzo doświadczenia żebym wiedział z jakiego skorzystać. Może coś polecisz PiotrWrona ?

PeFik
22-06-2011, 23:38
Grzesiu a znasz j.ang, na tyle aby wpisać "auction script" w google

+ http://www.hotscripts.com/category/php/scripts-programs/auctions/

kurtz
23-06-2011, 10:16
zgłosiłem około miesiąca, może półtora miesiąca temu taki projekt autorom sklepu red shop. został zaakceptowany jednak z mniejszym priorytetem. szczególnie w zderzeniu z wydaniem dla joomla 1.6, które nastąpić ma wkrótce.

opracowałem interakcję z w/w sklepem, która w wielkim skrócie wygląda tak :

panel użytkownika / sprzedawcy : front
dodawanie i administracja zamówieniami typu status zamówienia i płatności : front
przekierowanie do własnego profilu bramy płatniczej : front - tu podasz dane wymagane przez system.

panel klineta pozostaje nie zmieniony w stosunku do aktualnego panelu red shop.

wystawiający płaci sklepowi % od sprzedaży który wyliczany jest na podstawie wystawionych do sprzedaży produktów. jeżeli wystawiasz 10 to w przypadku prowizji sklepu 1,5 % - wartość [ 1 szt ] x 10 x 1,5 %. Przed automatycznym wystawieniem, system [ najprawdopodobniej zintegrujemy transferuj.pl, jednak jak znam życie w kodzie źródłowym będzie to paypal albo portfel moneybookers ] poprosi cię o zapłatę. zwrot danych ze statusem "opłacono" z systemu transakcyjnego administratora serwisu, automatycznie wystawi je w sklepie.

dodatkowe funkcje poza dodatkiem do komponentu źródłowego, które opisałem powyżej, będą wchodziły w interakcję z modułami typu "wyróżnione", "special", etc. jednak jest to już moja dodatkowa praca, która najprawdopodobniej udostępniona zostanie w formie płatnych modułów.

dlaczego transferuj.pl ?

odpowiedź jest prosta. transferuj.pl, w przeciwieństwie do innych bram płatniczych nie prowadzi zdzierczej polityki prowizyjnej w stosunku do przedsiębiorcy, ale i osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, a w mikro transakcjach nawet 1% to wiele.

---------- Post dodany o 10:16 ---------- Poprzedni post był o 09:36 ----------


Grzesiu a znasz j.ang, na tyle aby wpisać "auction script" w google

+ http://www.hotscripts.com/category/php/scripts-programs/auctions/

pefisiu, a znasz na tyle polskie ustawodawstwo, żeby nie polecać nikomu skryptów typu php auction albo pro bid ?. chyba, że robisz to na własną odpowiedzialność.