PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrzucić newsy z głownej.



Pietrz
22-06-2011, 14:13
Witam,

Nie mam pojęcia jak wyrzucić newsy ze strony głównej. Chcę poustawiać tam tylko moduły. Jestem nowym użytkownikiem Joomla i mam jeszcze trudności ze znalezieniem takiej opcji ;p.

Z góry dziękuję za odpowiedź, Pietrz.

larry_krk
22-06-2011, 14:24
http://pliki.joomla.pl/katalog/tag/pusty-komponent-blank-component-blankcomponent.html

energoserwis
23-06-2011, 23:16
To proste....

W GŁÓWNYM MENU masz pozycję oznaczoną gwiazdką (jako domyślne).... wchodzisz tam i ....

Po prawej stronie w PARAMETRY PODSTWAOWE ustawiasz:

- pozycji nad kolumnami: 0
- pozycji w kolumnach: 0
- ilość kolumn: 1
- ilość odnośników: 0

Tym sposobem newsy ze strony startowej znikają :-)
Choćbyś miał milion artykułów z zaznaczeniem "na startowej" to NIC się na niej nie pojawi :-)
PROSTE!!!

a_m
23-06-2011, 23:28
ale w niektórych szablonach - pusta tabela zostanie i walidator będzie "krzyczał"

ps.
dlaczego - ilość kolumn: 1 ?

energoserwis
23-06-2011, 23:38
Ja tam nie wiem jakich szablonów uzywasz.... Jak są profesjonalnie zrobione to nic na Ciebie nie będzie krzyczało przy zerowej ilości artykułów na stronie startowej. Ja do tej pory nie miałem żadnych "krzyków" ze strony walidatora przy tych ustawieniach które Ci podałem.

A co do ilości kolumn.... choćby jedna musi być. Jak zrobisz tam 0 to wtedy będzie fatal error.... Wspomiany walidator nie wyświetli Ci strony tylko piękny komunikat :-)

Ja generalnie dałem Ci przykład na podstawie moich doświadczeń. Ostatnio coraz częściej trafiam na projekty gdzie strona startowa jako takich newsów nie zawiera. To co napisałem to jest mój sposób.

a_m
23-06-2011, 23:39
@energoserwis - no i co z tego?

energoserwis
23-06-2011, 23:56
@a_m - nie wiem co z tego... Śmieszne pytanie tak w ogóle :-)

Piszę tylko jak sprawa wygląda. Przy dobrze zrobionym szablonie walidator nie krzyczy. To nie teoria tylko praktyka. Kolega pytał jak wywalić to odpowiadam konkretnym przykładem. Sprawdzonym przykładem. Używam tych ustawień i u mnie działa. Walidator nie krzyczy.

Tyle powiem. A jak komuś krzyczy to cóż.... bywa. Szablony są różne. Tak różne jak różny jest poziom wiedzy i umiejętności ich twórców.
Jak walidator krzyczy to znaczy że ... trzeba zmienić szablon :-) Albo go poprawić by nie generował takiego krzyku :-)

Rozwiązanie proste i praktyczne. Jak komuś się zachce jednak newsów na stronie startowej to wystarczy zmienić kilka cyferek w konfiguracji i newsy się pojawią.

larry_krk
24-06-2011, 03:17
To może rzućmy jeszcze

if(JRequest::getVar('view') == 'frontpage') {
POZYCJE MODUŁÓW DLA GŁÓWNEJ
else {
KOMPONENT
} .
Jest przynajmniej kilka sposobów (od komponentów, przez ustawienia, JS, lub konfigurację szablonu) na osiągnięcie tego, o co pytał @pietrz, ale osoba mająca dostateczne, w szkolnej skali, doświadczenie w webmasterce i Joomla (żeby nie było, sam się wyżej nie oceniam) , nie musi wiedzieć, że w Polsce internauci używają najmniej sześciu przeglądarek, że istnieje coś takiego jak IeTester, albo jak przebudować szablon.
Proste, byle mądrze zadane (wskazujące na zasięgnięcie min. informacji z wiki), pytanie = możliwie najprostsza odpowiedź.
-----
jesli za bardzo się wymądrzam niech ktoś trzepnie tego posta w .... daleko