PDA

Zobacz pełną wersję : Pobranie aliasu artykułu



wikiania
24-06-2011, 12:17
Witam,

dla każdej strony (każdego artykułu) chcę mieć na stronie inne tło. Potrzebne jest mi do tego pobranie aliasu artykułu. Z pobraniem tytułu artykułu nie mam problemu, ale alias nie działa. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to wykonać? Próbowałam pobrać go w następujący sposób, ale nie działa i nie potrafię go dokończyć:



<?php
$sql_conn = mysql_connect('adres', 'login', 'haslo') or die ('Brak połączenia z serwerem MySQL');
$db = @mysql_select_db('nazwa_tabeli', $sql_conn) or die('Nie mogę połączyć się z bazą danych');
// tu chcę pobrać alias i nie mam też pomysłu jak mu określić warunek WHERE, tak aby pobrał właściwy rekord, ten jest przykładowy, chciałam zobaczyć czy cokolwiek działa
$zapytanie = "SELECT `alias` FROM `jos_menu` WHERE `name`='oferta dla firm'";
$wynik = mysql_query($zapytanie);
?>



Proszę przynajmniej o jakieś wskazówki, ponieważ dopiero się uczę..

Gall Anonim
24-06-2011, 13:17
Pytanie,
czy strona ma być aktywna czy bierna? Jeżeli artykuły są używane jako podstrony i tworzone jednorazowo przy budowie strony, a nie będą co dwa trzy dni dodawane nowe to bym sobie darował taką zabawę i stworzył kilka kopii templatki, po czym każda przypisał w ich ustawieniach do konkretnej podstrony i po ptokach.
Pzdr

wikiania
24-06-2011, 13:56
Strona będzie bierna, tak jak napisałeś artykuły jako podstrony. Utworzenie kilku kopii templatki jest rozwiązaniem, ale wolałabym pozostać przy jednej wersji, poza tym sama umiejętność poprawnego wyciągania pól z bazy może się okazać przydatna w przyszłości, gdy będzie chodzić o stronę aktywną.

malkowitch
06-07-2011, 19:26
np.:


$db =& JFactory::getDBO();
$db->setQuery("
SELECT alias FROM #__content WHERE id=".JRequest::getInt('id')."
");
$alias = $db->loadResult();

LUB
pobrać id ponieważ domyślnie do każdego linku do artykułu wbudowane komponenty Joomla dodają alias by zbudować tzw slug który wygląda o ile dobrze pamiętam następująco: ID:ALIAS


$slug = explode(':',JRequest::getString('id') )
$alias = $slug[1]
oczywiście w obu wypadkach działać to będzie tylko jeśli aktualnie wywoływany jest artykuł z dobrze napisanego komponentu, modułu czyli np. wbudowane w Joomla czy też link z menu

moje
06-07-2011, 19:44
Można to ugryźć dzięki JTable i znajomością budowy bazy danych - torkiljohnsen.com/wp-content/uploads/2006/04/joomla_15_database_schema.png ; )