PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic moduł łączący dwie kolumny?



gongmin
25-06-2011, 13:35
Mam szablon 3-kolumnowy: content ; left, right. Chcialby zrobić moduł reklamy łączący left i right.

rys. 4114

Gall Anonim
25-06-2011, 14:42
Kolego sympatyczny, to nie moduł tylko kolejna pozycja do wstawienia w szablon.
Pzdr

Bazyl
25-06-2011, 15:10
Witam,

Jak napisał przedmówca, należy wstawić nową pozycję dla modułów (http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w).

gongmin
25-06-2011, 17:42
Może macie rację, że to pozycja nie moduł. Jednakże to co radzi mi kol. bazyl to zrobiłem. Tyle to umiem. Pozycja "Nowa" w lewej i prawej kolumnie zrobiona.
Pytałem się o radę jak zrobić (moduł) pozycję która łączyłaby dwie kolumny. Dla jasności: tak jak to przedstawia załączony rysunek. pozycja " Jak zrobić tutaj" 4115

zwiastun
25-06-2011, 19:41
Sposób sformulowania pytania świadczy o tym, że nie masz pojęcia na temat budowy wyrostka robaczkowego. W związku z tym, nie ma Ci co objaśniać, jak go operować. Najpierw musiałbyś skończyć przynajmniej kurs wprowadzający, żebyś chociaż rozumiał, co do Cię piszą.

Gall Anonim
25-06-2011, 20:42
@gongmin - no dobra skoro Jesteś taki uparty to podam Ci rozwiązanie przy pomocy modułu/modułów - i Napiszesz nam link do witryny jak już to Zrobisz.
Zaznaczam iż jest to tylko "optyczne" a nie "fizyczne" rozwiązanie za pomocą modułów.
I tak w lewej kolumnie Tworzysz moduł z zadeklarowanym polem o oczekiwanej wysokości i szerokości odpowiadającej sumie szerokości kolumny lewej i prawej przy czym nadajesz mu pozycję absolutną z-index: 10000
A w prawej kolumnie jako podwarstwę Tworzysz moduł o zadeklarowanej wysokości pierwszego modułu i szerokości kolumny prawej.
Jest to rozwiązanie czysto hipotetyczne /nie próbowałem/ - jednak powinno zadziałać i dać optyczny efekt tego co Oczekujesz :podstep:
Pzdr

Bazyl
25-06-2011, 20:47
I nie zapomnij, o wysokości modułów w kolumnach.
Jeżeli nad tym nie zapanujesz będzie kiszka...

zwiastun
25-06-2011, 21:55
Oj, oj, kpiarze!
@gongmin - to nie złośliwość z naszej strony. Po prostu musisz najpierw opanować podstawy. Do tego czasu przeżyjesz bez reklam. Nie są najważniejszą, a nawet są mało istotną i wkurzającą użytkowników częścią witryny.

gongmin
26-06-2011, 11:39
Pierwszy raz spotkałem się - a zadawałem pytania na innych forach (też z pewnością część z nich wynikała z braku podstaw) z ośmieszaniem pytającego co skutecznie zniechęca do zadawania jakichkolwiek pytań. Daleko niektórym do kultury forumowiczów np. na elektrodzie.pl. Tam zawsze udzielano porad a nie ośmieszano.
Co do mojego pytania: pytałem o to czego nie umiem zrobić. Pytanie to zadałem po wyczerpaniu wszelkich innych możliwości w tym w wyszukiwaniu w googlach.
Widać, ze zrobiłem cholerny błąd "wszystko wiedzący kolego @zwiastunie. Dziękuje za poradę

Gall Anonim
26-06-2011, 11:47
@gongmin - jeżeli Cię uraziłem to - przepraszam - nie zamierzałem Cię ośmieszać - śmieszne jest natomiast zaproponowane przeze mnie rozwiązanie - czemu wyjaśnię poniżej.
Moja pierwsza sugestia była jak najbardziej prawidłowa - ponieważ - tutaj zastosuję przenośnię - nie da rady umieścić jednej szafy (rozumiem przez to moduł) w dwóch odciętych od siebie blokach (czyli pozycjach struktury). Rozwiązaniem więc Twojego problemu jest zbudowanie nowego pokoju (pozycji) i dopiero wówczas umieszczenia w nim szafy (modułu).
Co więcej - rozwiązanie zaproponowane przeze mnie jako optyczne - naprawdę działa (z ciekawości sprawdziłem wczoraj) - jednakoż (przenośnia) to tak Jakbyś na dwie osoby założył przebranie udające że są jedną.
Tak więc proponuję Wrzuć pod kolumny nową pozycję tak jak Narysowałeś moduł i dopiero wówczas Umieść tam moduł.
Pzdr

a_m
26-06-2011, 11:52
@gongmin, że połączyć się nie da, to już wiesz - @Gall super to wytłumaczył; możesz spróbować podzielić tzn > kolumna "na dzień dobry" ma szer. left + right, niektóre moduły mają 1/2 tej szerokości +floatują a inne 100%

pyziak
26-06-2011, 11:53
widzisz @gongmin wypowiedzi traktujesz jako ośmieszanie a powinieneś potraktować jako bodziec do zgłębienia tematu (budowa szablonów), nie porównuj tego forum do innych bo ja np: na elektrodzie muszę przeczytać 100 postów żeby czegoś się dowiedzieć, ale to nie jest tematem rozmowy. Musisz zrozumieć jedną rzecz jeżeli nie znasz tematu a ktoś Ci da rozwiązanie ( za rączkę) to te rozwiązanie wygeneruje kolejnych 10 pytań (postów) z twojej strony. Proponuje się nie unosić tylko zacząć korzystać z wyszukiwarki forumowej, wiki.joomla.pl oraz pomoc.joomla.pl .
Pozdrawiam.

ps Temat zamykam a na osłodę:
http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:Szablony

//cześć @a_m :)

zwiastun
26-06-2011, 12:09
Pierwszy raz spotkałem się .... z ośmieszaniem pytającego co skutecznie zniechęca do zadawania jakichkolwiek pytań. Daleko niektórym do kultury forumowiczów...
Widać, ze zrobiłem cholerny błąd "wszystko wiedzący kolego @zwiastunie. Dziękuje za poradę
A któż to i gdzie, Szanowny Kolego, ośmiesza Cię?
1. Odpowiedziały Ci dwie osoby - razem rzeczowo: że to nie moduł tylko pozycja modułu i że trzeba stworzyć nową pozycję modułu.
2. Nie przyjmujesz odpowiedzi do wiadomości, bo nie masz elementarnej wiedzy potrzebnej do takich operacji (i wcale jej mieć nie musisz, ani to obowiązek, ani tym bardziej jakaś usterka na honorze).
3. W rezultacie uzmysłowiłem Ci, że musisz poszukać potrzebnej do tego wiedzy. Czy Ci się to podoba, czy nie, na forum to nie miejsce na objaśnianie podstaw opisanych gdzie indziej. Zwrócenie uwagi, że się czegoś nie wie i nie rozumie nie jest ośmieszaniem.
4. Ponieważ @GallAnonim udzielił Ci odpowiedzi żartobliwej, a w sukurs przyszedł mu @bazyl, aby wyraźniej uzmysłowić Ci, że rozmowa na ten temat wymaga pewnej fachowej wiedzy. Ponieważ mogłeś nie zrozumieć intencji tych zabawnych a nie obraźliwych! wypowiedzi, napisałem Ci prostym, bezpośrednim językiem, że to nie złośliwość i że musisz opanować najpierw podstawy.
Jeśli ktoś kogoś w tym wątku usiłuje obrażać, to Ty mnie w wypowiedzi, do której się odnoszę. Wypraszam sobie.