PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość artykułów w kategorii wyświetlana w pozycji menu



chitan
25-06-2011, 15:25
Witam,

Mam problem, opisany wcześniej przez użytkownika, jednak dostałem rozwiązanie, które nie jest takie, jakie oczekuję. :podstep:

Chodzi mi o to, aby wymyślić funkcje php, która pokaże mi ilość artykułów z danej kategorii.
Czyli np. tworzę sobie pole, w którym będzie pokazywało:

- komiksy (20)
- książki przygodowe (15) ... itd.

Zaznaczam, że nie chodzi mi o plugin/moduł/komponent tylko o prostą funkcję php (z ew. użyciem MySQL'a), która to pokaże, a ja będę mógł to użyć w dowolnym miejscu witryny.
Bardzo dziękuję za ew. pomoc bądź podpowiedź, gdzie znajdę instrukcję do tego.

Pozdrawiam

Bazyl
25-06-2011, 15:28
Witaj,

Bądź łaskaw podać owo rozwiązanie.
Ktoś dzięki temu zaoszczędzi - być może - swój czas...

chitan
25-06-2011, 16:01
Ehhh, Bazyl, sam pisałeś odpowiedź w tym poście, który ja znalazłem:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?43709-Ilo%C5%9B%C4%87-artyku%C5%82%C3%B3w-w-Menu&highlight=Ilo%C5%9B%C4%87+artyku%C5%82%C3%B3w+w+me nu
i jak zaznaczyłem, nie jest to, czego oczekiwałem ... szukam skrytpu a nie kolejnego modułu/pluginu etc.:blink:

Może ktoś zna troszkę więcej niż tylko strukturę samego Joomla! ?
Może podpowiecie mi jakie jest powiązanie w bazie ... dokumentacja na WIKI nie wyjaśnia wszystkiego.

Pozdro!

Bazyl
25-06-2011, 16:03
Nie ma co wzdychać, tylko pisać posty tak, by ewentualnemu pomagającemu było łatwiej.

chitan
25-06-2011, 16:07
No dobra, ale coś po za pustym postem, nakręcającym Twoje statystyki, masz coś do powiedzenia w temacie, czy nie?! Jeżeli nie to dziękuję za konstruktywną uwagę odnośnie mojego zachowania, biję się w pierś (mea culpa, mea culpa, mea maxa culpa - i trzy dzwony) i przepraszam za tą haniebną formę mojej wypowiedzi. Obiecuję, że było to po raz przed ostatni (bo ostatni to ten post!).

Pozdro!