PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest to możliwe



javelin
09-11-2006, 14:26
Witam, stawiając BIPa w naszej firmie napotkałem mały problem. Otóż na stronie głównej (joomla) jest komponent przetargi (napisany przez osobe trzecią) i teraz jako że te same przetargi muszą być również widoczne u nas na BIPie to czy jest możliwość tak przerobienia tego komponentu na BIPie ay łączył się z drugą bazą i z niej ciągnął dane??

javelin
12-11-2006, 15:00
Witam, stawiając BIPa w naszej firmie napotkałem mały problem. Otóż na stronie głównej (joomla) jest komponent przetargi (napisany przez osobe trzecią) i teraz jako że te same przetargi muszą być również widoczne u nas na BIPie to czy jest możliwość tak przerobienia tego komponentu na BIPie ay łączył się z drugą bazą i z niej ciągnął dane??

Poradziłem sobie i podaję rozwiązanie gdyby ktoś potrzebował kiedyś. Otóż w pliku configuration trzeba dopisać:

$mosConfig_host2=’localhost’
$mosConfig_login2=’******'
$mosConfig_password2=’******’
$mosConfig_db2=’******’

następnie w pliku joomla.php dopisać:


$database2 = new database( $mosConfig_host2, $mosConfig_user2, $mosConfig_password2, $mosConfig_db2, $mosConfig_dbprefix );
if ($database2->getErrorNum()) {
$mosSystemError = $database->getErrorNum();
$basePath = dirname( __FILE__ );
include $basePath . '/../configuration.php';
include $basePath . '/../offline.php';
exit();
}
$database2->debug( $mosConfig_debug );
$acl = new gacl_api();

i na koniec w pliku komponentu który ma się łączyć z drugą bazą nalezy zmienić odwołanie do bazy w moim wypadku ma być tak:

global $database2;
$database2->setQuery("SELECT * FROM #__kompo ORDER BY otwarcie DESC");
$rows = $database2->loadObjectList();