PDA

Zobacz pełną wersję : Agora Forum polskie znaki



slitmen
26-06-2011, 00:35
Witam serdecznie,
chodzi o brak polskich znakow w postach pisanych na forum Agora. prawe wszystkie polskie znaki zamieniane sa po publikacji na pytajniki(?).
Moze wie ktos, co jest przyczyna i jak sobie z tym poradzic?

staralem sie skorzystac z pomocy wyszukiwarki jednak odpowiedzi nie znalazlem..

pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc

zbig1972
26-06-2011, 13:23
Sprawdż kodowanie w bazie MySQL. Ja mam kodowanie strony i Agory ustawione na utf8_general_ci

slitmen
26-06-2011, 14:57
dzieki z aodpowiedz,
a czy jezeli kodowanie bylo by zle w bazie, to nie powinny pojawiac sie bledy na calej stronie, a nie tylko na forum?

zbig1972
26-06-2011, 15:43
każdy komponent z przedrostkiem jos w bazie możesz ustawić z innym kodowaniem. Tak samo jak plik na serwerze też możesz ustawić z inną stroną kodową. A to oznacza że możesz mieć zainstalowane komponenty które przy polskiej stronie wyświetla poprawnie język chiński.

neo_fox
26-06-2011, 15:47
przede wszystkim należałoby dać linka do strony bo z Twojej wypowiedzi na przykład nie wynika czy masz problem z db czy z plikami.


każdy komponent z przedrostkiem jos w bazie możesz ustawić z innym kodowaniem. Tak samo jak plik na serwerze też możesz ustawić z inną stroną kodową. A to oznacza że możesz mieć zainstalowane komponenty które przy polskiej stronie wyświetla poprawnie język chiński.

To niestety niezupełnie się zgadza. Jeżeli dane są wprowadzone do db (czy pliku) w złym kodzie to sama zmiana kodowania nie pomoże. Nawet raczej zaszkodzi.
Poza tym mam nadzieję że nie macie naprawdę prefixa "jos" bo ten powinien być bezwzględnie zmieniony na jakiś inny.