PDA

Zobacz pełną wersję : Najnowszy artykuł z sekcji + lista X liczby łączy do innych



Hagion
26-06-2011, 11:26
Witam!

Chodzi mi o moduł (lub rozwiązanie?), który pozwoliłby mi na Joomli rozwiązać problem udostępniania czytelnikom treści witryny o rozbudowanej strukturze sekcji i kategorii, dzięki rozwiązaniu, które "podejrzałem" na Wordpressie.

Chodzi o wyświetlanie paska z tytułem SEKCJI, a pod nim w dwóch kolumnach:
w pierwszej: najnowszego artykułu z krótkim wstępem i przyciskiem WIĘCEJ...
w drugiej: listy kilku (np. 5-ciu) łączy wewnętrznych z tytułami artykułów z danej sekcji (również w kolejności dodania)

W załączniku przesyłam przykład wordpressowskiego rozwiązania, w celu rozjaśnienia Wam o jakie rozwiązanie mi chodzi.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie,

Hagion

4118

zwiastun
26-06-2011, 11:33
gavick news pro

Hagion
26-06-2011, 13:20
Dziękuję serdecznie!

Właśnie o to mi chodziło, a nawet przerosło moje oczekiwania ;-]

Mam teraz jeszcze jedno pytanie. Mianowicie chodzi mi o wygląd modułu... Rozumiem, że w miejsce: MODULE SUFFIX muszę wpisać odpowiednią frazę poprzedzoną [SPACJĄ] jednak nie wygląda to nadal tak, jak prezentowane jest w dokumentacji czy na stronie producenta.

Czy muszę zrobić coś więcej? Wydaje mi się, że dokumentacja wskazuje na dodanie podanego tam kodu, z tym, że nie wiem w których plikach powinienem go dodać?

zwiastun
26-06-2011, 13:23
Nic nie musisz, możesz. NIe wiem, o jakim kodzie piszesz - reguły stylów dodajemy do arkuszy stylów.

Hagion
26-06-2011, 13:28
Kod wygląda tak:

.mynspstyle .nsp_links li {background: #ddd;padding:1px 10px;margin-bottom: 5px}
.mynspstyle .nsp_links li h4 a {color: #fff;}
.mynspstyle .nsp_links li h4 {background: #ccc; padding: 3px 5px}
.mynspstyle .nsp_art .nsp_image {padding: 3px;border: 1px solid #f1f1f1}
.mynspstyle .nsp_info {float: left!important;padding-left: 5px}


Tymczasem (od razu po instalacji), moduł pozbawiony jest wyglądu dostepnego na stronie producenta: brak typowych dlań kolorów, przycisków obrazkowych etc... Wszystko jakkgdyby odniosło się do stylu templatki ogólnej - dla całej witryny. Takie same rozmiary tytyłów artykułów, kolorystyka etc.

zwiastun
26-06-2011, 13:39
Odpowiedź mas powyżej - w arkuszu stylów swojego szablonu.

Hagion
26-06-2011, 13:42
Dziękuję bardzo.

Hagion
01-07-2011, 11:20
Witam ponownie!

Zainstalowałem gavick news show pro gk1 (bo 4-ka szwankowała) i wszystko wygląda pięknie, tylko w Google Chromie nie chcą się wczytywać miniaturki (Na Firefoxie i IE działają).
Czy ma ktoś pomysł, co może być nie tak?

------------------------------------------

Problem rozkminiłem.
Okazało się, że nie na wszystkich przeglądarkach miniaturki działają, jeśli w ustawieniach ich rozmiarów wpisane zostaną wartości procentowe.
Kiedy pozmnieniałem je na pikselowe - wszystko działa jak trzeba.

Do zamknięcia.