PDA

Zobacz pełną wersję : Problem artykuły, kosz.....



kunkwat
29-06-2011, 13:02
Witam! Dopiero niedawno zaczołem "zabawę" z Joomlą. Wszystko robie na stworzonej przez siebie skórce w Artisteerze. Ale jak to zawsze bywa początki są trudne i mam kilka problemów które mam nadzieje uda się wspólnie rozwiązać :zagubiony:

Jako materiały pomocnicze przesyłam screen z zaznaczonymi nieprawidłowościami
http://img853.imageshack.us/img853/2425/promblem.jpg (http://img853.imageshack.us/img853/2425/promblem.jpg)

1.Newsy na stronie wyświetlają się w 3 kolumnach i jeśli obrazek jest większy to nakładają się na siebie. Chciałbym aby było to zmniejszone do 1 lub 2 kolumn. Albo jakoś wyrównane.

2.Czy można skrócić napis "Czytaj więcej: temat artykułu" do "Więcej" ?

3.Jak zlikwidowac napis "Home"?

4.Czy jest jakaś opcja żeby na stronie głównej było więcej niż tylko 4 artykuły?

5. Jak usunąć pliki z kosza?

6. Czy można wstawic film z YT do artykułu bo wkleiłem w edytorze kod HTML i nie działa

Z góry dziękuje za pomoc i szybką odpowiedź :D

tomaszek83
29-06-2011, 13:06
Jako że dopiero zaczynasz to odsyłam do www.wiki.joomla.pl. A tak wogóle to temat pewnie wyląduje w koszu, bo zapytałeś a nie poszukałeś uprzednio. A wszystko o co pytasz było poruszane zarówno na tym forum jak i na wiki.joomla.pl.

kunkwat
29-06-2011, 13:14
Szukałem dziś od rana ale wszystkie rozwiązania albo nie działają albo to co znajduje odpowiednie jest dla wcześniejszych wersji Joomli. Nad szukaniem spędziłem 2 godziny i większośc problemów rozwiązałem. A dla ludzi którzy zajmują się Joomlą odpowiedź na któreś z tych pytań zajmie moment więc nie widze problemu. Ja już sporo szukałem i sporo znalazłem. Ale nadal pozostają te banalne pytania o których pisałem wyżej. Dlatego proszę nie usuwać tego tematu.

tomaszek83
29-06-2011, 13:29
i tak uważam że nie szukałeś, bo wszystko to jest w sieci. a jak jest do wersji 1.5 to w 1.6 wiele opcji jest podobnych.

No ale ok, dzień dobroci mam:), a więc:
ad 1. oraz ad 4. to ustawia się w pozycji menu "Strona główna" lub "Home"
ad 2. TAK, edycja pliku językowego, teraz nie pamiętam którego, chyba pl-PL.com_content.ini, fraza com_content_read_more
ad 3. podobnie jak ad 1. w ustawieniach pozycji menu.
ad 6. tak poszukaj pluginu do J 1.6 na JED

co do ad 5. to nie pamiętam, gdzieś w menu w PA jest kosz i jego opróżnianie.

Gall Anonim
29-06-2011, 13:33
Szukałem dziś od rana ale wszystkie rozwiązania albo nie działają albo to co znajduje odpowiednie jest dla wcześniejszych wersji Joomli. Nad szukaniem spędziłem 2 godziny i większośc problemów rozwiązałem.
To odrobinę za mało:
i tak:
1.Newsy na stronie wyświetlają się w 3 kolumnach i jeśli obrazek jest większy to nakładają się na siebie. Chciałbym aby było to zmniejszone do 1 lub 2 kolumn. Albo jakoś wyrównane.
W konfiguracji elementu menu oznaczonego jako strona startowa Ustawiasz 2 kolumny. (prawa strona góra po otwarciu elementu menu)
2.Czy można skrócić napis "Czytaj więcej: temat artykułu" do "Więcej" ?
Konfiguracja indywidualna - parametry rozszerzone artykułu - dół po prawej - tekst zamiast : Czytaj więcej
3.Jak zlikwidować napis "Home"?
Konfiguracja modułu ścieżka powrotu - albo wyłączyć moduł, albo zmienić tekst na inny, albo wyłączyć "okruszek startowy"
4.Czy jest jakaś opcja żeby na stronie głównej było więcej niż tylko 4 artykuły?
W konfiguracji elementu menu oznaczonego jako strona startowa Ustawiasz ilość artykułów jak i gdzie Chcesz. (prawa strona góra po otwarciu elementu menu)
5. Jak usunąć pliki z kosza?
Wejść do niego - zaznaczyć i usunąć - tzn. na górze listy wyboru artykułów jest - okno wyboru - wybierz status - tam zaznaczasz wyrzucono - potem zaznaczasz które całkowicie chcesz usunąć i wywalasz
6. Czy można wstawic film z YT do artykułu bo wkleiłem w edytorze kod HTML i nie działa
Kod wkleja się po zmianie edytora z wizualnego na HTML, a co do filmów - najlepiej stosować dostosowane do tego celu moduły i pluginy

J wszystkie te rozwiązania są opisane na WIKI - od lat stosowane w Joomla i jest to jeden jedyny raz kiedy pozwoliłem sobie robić za podpowiadacza.
Proszę Abyś w przyszłości mimo wszystko bardziej się skoncentrował i wykazał więcej chęci do nauki - dwie godziny to odrobinę za mało na "naukę jazdy samochodem" w szczególności jeśli do dzisiaj Chodziłeś pieszo (taka tam przenośnia).
Pzdr
__________________________________________________ _____
__________________________________________________ _____
Cześć @Tomaszek83
- kurcze - nie potrzebnie poszedłem po puszkę z napojem :podstep:
Pzdr

tomaszek83
29-06-2011, 13:45
cześć @Gallu, co prawda 1.6 nie znam dobrze więc pisałem w ciemno z głowy. Ale co prawda to prawda... lenistwo i brak chęci do nauki u kolegi.

Pozdrawiam

kunkwat
29-06-2011, 14:20
Dziękuje za pomoc! Większość problemów została naprawiona. Pozostał tylko 2 punkt.



2.Czy można skrócić napis "Czytaj więcej: temat artykułu" do "Więcej" ?
Konfiguracja indywidualna - parametry rozszerzone artykułu - dół po prawej - tekst zamiast : Czytaj więcej


Troszkę nie tak to wyjaśniłem. I mniej więcej taką odpowiedź znalazłem już w innych źródłach ale mi chodzi o to żeby nie wyświetlało całego tematu artykułu bo wtedy jeden nachodzi na drugi i nieładnie to wygląda. Przedstawie to na przykładzie "Czytaj więcej: Commodore 64 ponownie w sprzedaży" a chcę żeby było tylko małe skromne "Więcej" :)

Czy wiecie w jaki sposób to zrobić?

Dodam że widziałem na innej (anglo języcznej) stronie postawionej na Joomli że nie było całego tematy tylko Read more... (http://demo.joomlatune.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45:joomla-community-portal-online&catid=1:latest-news&Itemid=50)

Gall Anonim
29-06-2011, 17:02
Jedno słowo - opcje
Czytaj więcej ....
:D ja już więcej nie napiszę :)
Pzdr
P.S. Na marginesie - akurat stronka którą wskazałeś to 1.5.xx

100fan
29-06-2011, 18:10
4122

Artykuły: Redagowanie artykułu


-> Opcje artykułu



Tekst Czytaj więcej

Gall Anonim
29-06-2011, 18:21
@100fan - tutaj akurat chodzi opcje globalne dla artykułów - tam Zmieniasz czy ma być czytaj więcej i tytuł artykułu, czy tylko czytaj więcej, a o to koledze @kunkwant chodziło.
To co Wskazałeś - wskazałem również ja ale kolega @kunkwant potem "sprostował" problem.
Ale dobrze że i to Pokazałeś - bo pewnie zaraz gdzieś i o to padnie pytanie - więc zapewne komuś się przyda.
Pzdr

bogdanbojarski
29-06-2011, 18:50
A ja mam pytanie z innej beczki ten Artisteer to dobry jest?

100fan
29-06-2011, 18:54
@Gall - faktycznie. Skoro to chodzi o dodawanie tytułu do tekstu "Więcej", to poprawiam mój błąd:

Artykuły: Artykuły
-> Opcje
-> zakładka Artykuły

i tak jak na obrazku:

4123

Gall Anonim
29-06-2011, 18:57
Jak Chcesz zrobić jedną stronkę dla siebie to spokojnie wystarczy - jak Chcesz zrobić więcej to i tak Będziesz musiał się więcej nauczyć. Natomiast zasadniczo dla jednej witryny nie ma sensu kupować programu, korzystanie z crack'a jest przynajmniej na tym forum nie mile widziane, to tak jakbyś został złodziejem, ponadto wersje z'crack-owane generują błędy. Dla jednej witryny Znajdź lub kup templatkę w sieci, dla dziesięciu - Użyj artisterr-a. Dla 100 - Pójdź na kurs i kup książki o Tworzeniu templatek a tutaj zadawaj Pytania jak będziesz zbyt długo "walił głową w mur".
Pzdr
P.S. Pytanie od czapy w tym wątku, więc proszę Zerknij do regulaminu bo go Zaakceptowałeś a nie Przestrzegasz, na przyszłość Otwórz nowy wątek. Nie czytanie regulaminu, nie zwalnia Cię od jego przestrzegania :podstep:

bogdanbojarski
29-06-2011, 22:21
Ej, ja nawet cracka nie mam. Jedyny program, jaki używam to quanta + (plus wiki plus to forum i parę innych forów stron i książek). Żeby było jasne. :)

kunkwat
29-06-2011, 22:41
No to wreszcie się zrozumieliśmy. Dziękuje wszystkim zapomoc.

Temat do zamkniecia.

Gall Anonim
29-06-2011, 22:43
Dzięki Ci o Panie za to że pomocą swą służyć Tobie mogłem (poniekąd) :spoko:

tiger
29-09-2011, 15:39
słuchajcie a ja mam problem bo zainstalowałem sobie joomla 1.5.23 z przykładowymi danymi, pousuwałem zbędne artykuły, chciałem wywalić niepotrzebne sekcje i kategorie i nie mogę bo pojawia mi się info że zawierają artykuły... tylko że nie ma już ani jednego art.
przeczytałem na innym forum że trzeba opróżnić kosz artykułów tylko że... jak kliknę na niego to nie uruchamia się wogóle żadna strona - to samo jest z koszem menu? czy można to jakoś naprawić czy od nowa trzeba instalować joomle?

Gall Anonim
29-09-2011, 15:41
To pójdź z wiaderkiem do śmietnika i wysyp :)
Taki żart, a chodzi o to że są one jeszcze w koszu - więc wejdź na artykuły wszystkie i artykuły w koszu, a następnie usuń.
Pzdr

tiger
30-09-2011, 11:24
wiem, tylko że jak klikam na artykuly w koszu to otwiera mi się "biała czysta karta"
to samo z menu w koszu...
bład instalacji joomla czy co?

zwiastun
30-09-2011, 23:50
Wybierz filtr: Wyrzucone

mboy
30-09-2011, 23:59
A ja mam pytanie z innej beczki ten Artisteer to dobry jest?

Dobre to są obwarzanki, ale i tak nie każdemu smakują - tu jest podobnie. Jeśli stać cię wydać kilka stów na narzędzie, które znudzi ci się po miesiącu lub dwóch, twój wybór. To jest "generator" szablonów dla laików, więc tylko tyle, albo dla niektórych aż tyle. Za tą kasę lepiej kupić dostęp w jednym w klubów z szablonami np. Gavick, Yootheme, czy inne.

tiger
01-10-2011, 11:57
w którym miejscu? w artykułach filtr "stan" pokazuje mi tylko opublikowane, nieopublikowane i archiwum... a strona z koszem mi się nie ładuje

zwiastun
01-10-2011, 12:35
To może tylko oznaczać, że coś popsułeś w trakcie instalacji/używania

bogdanbojarski
02-10-2011, 00:27
mboy (http://forum.joomla.pl/member.php?1769-mboy)To mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że jak ktoś chce na poważnie robić szablony pod Joomla to MUSI to mieć.
Swoją droga nie lubię obwarzanków - są bez smaku.

plewka
06-10-2011, 14:45
dla kogoś kto się zna takie zagadnienie to pikuś kilka kliknięć i po zawodach ale dla początkujących to sporo szukania i pytania i pomoc.
znam to z doświadczenia ile się człowiek naczyta aby dojść do jakiejś wiedzy