PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tekstem (tekst artykułu chowa się pod prawą kolumnę)



Adam12345
29-06-2011, 22:54
Witam wszystkich. Z uwagi na nieznajomość CSS licze na wyrozumiałość. Mój problem polega na tym iż każdy tekst wpisany w edytorze nie jest dopasowany do strony, tzn część tekstu chowa się pod prawą kolumnę i nie bardzo wiem gdzie w kodzie CSS mogę zmienić aby tekst dopasowywał się do rozmiaru strony ( przynajmniej po bokach) ,lub żeby tekst można przewijać za pomocą na suwaka na dół, tak jak to wygląda w prawym rogu mojej strony w sekcji "temat dnia"

moja strona (http://wspomnienia-z-podrozy.com)


przykład chowającego się tekstu poniżej

moja strona (http://wspomnienia-z-podrozy.com/index.php/malediwy.html)

Oczywiście zdaje sobie sprawię iż moja templatka zawiera dużo błędów z uwagi na fakt iż jest darmowa ,liczę jednak na pomoc i wyrozumiałość forumowiczów za co z góry dziękuje i pozdrawiam.

Ps Jeśli przeoczyłem podobny problem poruszany juz na forum to bardzo proszę o link.

zbig1972
29-06-2011, 23:14
Postaraj się dodawać zdjęcia troszeczkę węższe. Musisz zmienic ich szerokość do max 600x400 i trzymaj sie tego standardu. Jesli będziesz dodawał szersze to będziesz miał problemy. A jeśli juz nie umiesz obciąc rozdzielczości programem graficznym to przynajmniej dodając zdjecie w artykule zmodyfikuj obrazek. Wejdź w zakładke Wygląd i podaj z ręki mniejsze rozdzielczości.

P.S.
Wydaje mi się ze 600x400 to będzie jeszcze za duża fota. Może trzeba bedzie jeszcze obciąć szerokość zdjęcia do 550x350

Adam12345
30-06-2011, 09:41
Dziękuje za pomoc zbig. Rzeczywiście miałeś rację przy mniejszych zdjęciach teks wygląda ok. Jednak z uwagi na bardzo dużą ilość zdjęć ,które już są na mojej stronie czy można w jakikolwiek sposób zoptymalizować tekst w css-ie , pytam z ciekawości. Przejrzałem linki, dotyczące podobnych tematów, niestety nic z wymienionych rozwiązań nie działa.Będę wdzięczny za odpowiedź

zbig1972
30-06-2011, 10:50
Duża ilość zdjęć to naprawdę nie problem. Są programy które zrobią to w minutę np. Adobe Photoshop Lightroom. Zrób tak. Wejdź i zaloguj sie na ftp. Zakładam że wszystkie zdjęcia trzymasz w jednym katalogu. Skopiuj do na twardy dysk. Odpal Adobe Photoshop Lightroom dodaj katalog z tymi zdjęciami do obróbki. Potem zaznacz wszystkie zrób import podaj parametry zdjęcia, katalog i jedziesz. W minute programik ci wszystkie przekonwertuje na potrzebny rozmiar. Potem te przerobione spowrtem na ftp nadpisz stare i po kłopocie. Masz wszystkie zdjęcia ustandaryzowane.

Adam12345
30-06-2011, 10:53
Dziękuje bardzo za pomoc, tak też uczynię. Pozdrawiam

tomaszek83
30-06-2011, 11:18
a po co te sztuczki? nie lepiej prosty plugin zainstalować, np mavik thumbnails? sam generuje Ci miniatury. nic nie trzeba kopiować, edytować, zmniejszać czy robić cokolwiek. Plugin robi wszystko sam. A to co podpowiada kolega wyżej to nie jest dobre rozwiązanie. A jeśli wstawione zdjęcia mają w źródle zdefiniowane wymiary? to co? i tak trzeba wejść i zmieniać każde zdjęcie z osobna.

zbig1972
30-06-2011, 11:28
Nie ma rozwiązania jednego i najlepszego. Równie dobrze mozna dodawać zdjęcia z galerii z np. Phoca i podawać rozmiar z ręki przy tworzeniu obrazka do artyułu. Wtedy wgrywasz sobie jakie duże chcesz do Phoca Gallery a do artykułu plaginem z Phocy wstawiasz i ustawiasz sobie rozmiar wyświetlania na stronie. Tym sposobem jedno zdjęcie możesz wstawiać w różne miejsca strony z rózną rozdzielczością.

tomaszek83
30-06-2011, 11:56
@zbig1972, kolega pytał co zrobić żeby zdjęcia lepiej wyglądały. Nikt tu nie mówił o Phoca Gallery i innych tego typu. Rozwiązanie jest proste, instalujesz mavikthumbnalis, konfigurujesz i po kłopocie. Nic już nie musisz zmniejszać ani poprawiać za każdym razem. Plugin robi wszystko za Ciebie. Raz definujesz i po kłopocie. W artykule masz małe zdjęcie (takie wymiary jak sobie ustawisz) po kliknieciu masz duze zdjęcie (takie jak sobie ustawisz). Chyba proste. A tak już offtopując to jak polecasz jakiś soft do zmiany zdjęć to są lepsze rozwiązania niż komercyjny Adobe Photoshop Lightroom, który kosztuje prawie $300. Na przykład darmowy Easy Thumbnails.