PDA

Zobacz pełną wersję : Problem- wyświetlanie nowego logo



believer
29-06-2011, 23:02
Witam,

mam taki problem, zmieniłem u mnie na stronie logo na nowe,(zimową wersję na letnią), oczywiście zmianę tą zrobiłem w odpowiedniej linijce w pliku szablonu 'template.css' i ok na stronie głównej i zwykłych podstronach wyświetla się to nowe logo, a na podstronach,które oparte są na danym komponencie,przykładowo phocagallery,lub zwykłe contacts wyświetla mi się ciągle to stare logo.
Być może rozwiązanie jest banalne,ale zostałem przez to zaskoczony i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Oto link do strony: http://cisownica.luteranie.pl/index.php po wejściu przykładowo na fotoreportaże wyświetla się ciągle stare logo zamiast nowego.
Proszę o pomoc, gdzie muszę jeszcze to zmienić,by na tych komponentach wyświetlało się to nowe logo.

pozdrawiam

zbig1972
29-06-2011, 23:08
Spróbuj W zapleczu wejść w Narzędzia/pamięć podręczna/Usuń oraz Narzędzia/Usuń przedawnione pliki/Usuń przestarzałe. Napisz czy pomogło.

believer
30-06-2011, 08:57
Mam tam coś takiego 'Cache Manager - Purge Cache Admin' to chyba to, niestety nie pomogło.
Dzięki.
Jeszcze jakieś pomysły?

alex51
30-06-2011, 09:31
Używasz zmodyfikowanej wersji szablonu Ja_Purity? Z podglądu wynika, że tp Ja_Purity III, a na stronie producenta nie zauważyłem takiej wersji. Inna sprawa to nazwy plików css, w podglądzie firebugiem widać różne dziwne nazwy plików css. Inny plik css jest wskazywany przy stronie z zimowym logo i inny przy logo w wersji letniej. Może podaj źródło pochodzenia tego szablonu lub załącz paczkę instalatora dla przetestowania i znalezienia wyjaśnienia problemu.

believer
30-06-2011, 09:53
A więc tak ogólnie to skorzystałem z t3 framework dla joomla 1.5 i modyfikowałem szablon ja purity II wg jakiegoś samouczka na wikipedii.
Teraz już wiem,właściwie uznałem już to wcześniej,że chyba niepotrzebnie się w ten framework władowałem i być może coś przez to mam namieszane :(
Dzięki za pomoc,mam nadzieję,że do czegoś uda się dojść.

pyziak
30-06-2011, 10:12
czasami nie rozumiem ludzi, czemu nie stosują najprostszych rozwiązań czy nie prościej było podmienić obrazek zimowy na letni i nazwać go tak samo jak zimowy 'peac_logo4.png' ?
czy sprawa grzebania w kodzie to "ambicja" ?

a_m
30-06-2011, 12:01
@believer - w parametrach szablonu wyłącz najpierw kompresję css - enable development mode na TAK + użyj guzioła JAT3 Clean Cache; wtedy będzie można spróbować podejrzeć skąd się coś bierze


--------------------------------
witajcie, alex51 i @pyziak

believer
30-06-2011, 21:45
Dzięki a_m, problem rozwiązany, przycisk wyczyszczenie pamięci podręcznej: 'JAT3 Clean Cache' załatwił sprawę :)

pozdrawiam

a_m
30-06-2011, 21:56
dodam coś - napisałeś:

niepotrzebnie się w ten framework władowałem
całkiem nieźle sobie z nim radzisz, pamiętaj jednak, że pracując nad stroną jat3 clean cache musisz używać b. często oraz koniecznie - w trakcie pracy - wyłącz kompresję ( napisałem jak ) - dzięki temu takie narzędzia jak firebug i inne developerskie będą Ci sprzyjać

believer
01-07-2011, 17:49
dziwne,okazuje się,że 'development mode' było już włączone.