PDA

Zobacz pełną wersję : Menu strony



elkojotexxl
30-06-2011, 10:32
Witam mam dziwne zjawisko w Menu, które składa się z siedmiu pozycji z czego jedna ma się dodatkowo rozwijać ale jakimś dziwnym trafem pozycja HOME tez się rozwija chociaż od podwórka nic na to nie wskazuje.Nie tworzyłem Mein menu tylko zmieniłem nazwy i pewnie to już tak ktoś zrobił ,pytanie jak to odkręcić ? Mam kawałek kodu gdzie widać ze istnieje autentycznie w HOME pod menu JOOMLA TEMPLATE INSTALL , które odsyła do youtube. Zależy mi żeby zostało tylko HOME .

><span>Home</span></a><ul><li><a href="http://www.youtube.com/watch?v=8sDhmsgSRRM" target="_blank" class="first-item" id="menu500" ><span>joomla template install</span></a></li></ul></li><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=21&amp;It emid=27" id="menu27" ><span>Drogi</span></a><ul><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=21&amp;It emid=34" class="first-item" id="menu34" ><span>Mapa</span></a></li></ul></li><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=27&amp;It emid=37" id="menu37" ><span>Galeria</span></a></li><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=21&amp;It emid=41" id="menu41" ><span>Od czytelników</span></a></li><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=21&amp;It emid=50" id="menu50" ><span>Pomysły</span></a></li><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=21&amp;It emid=48" id="menu48" ><span>Co komu i kiedy</span></a></li><li><a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=22&amp;It emid=49" class="last-item" id="menu49" ><span>Kontakt</span></a></li></ul></div></div>

tomaszek83
30-06-2011, 11:12
ale zakręciłeś... próbuję się wczytać i nie wychodzi... może podaj linka, będzie łatwiej.

elkojotexxl
30-06-2011, 11:16
He to fakt wygląda to na moja specjalność tutaj link www.drogi-gminne.pl

tomaszek83
30-06-2011, 11:39
Oszukać to można w ten sposób że menu Home wyłączasz, i tworzysz nową pozycję menu HOME -> Strona startowa. Bo ten link jest dopisywany do pozycji menu o id=1.

---edit---

za wyświetlanie tej pozycji odpowiedzialny jest plik menu_col.gif
usunięcie go powoduje że nie ma tej pozycji, ale na ile to jest legalne to nie wiem.

Swoją drogą bardzo to przebiegłe :P

elkojotexxl
30-06-2011, 13:50
A jednak nie dałeś za wygraną ;) RESPEKT !! Dzięki !