PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc. Nie zapisują mi się zdjęcia na stronie



marlaa
30-06-2011, 13:25
Nie wiem co zrobiłam i co zrobić, żeby znów działało.
Do tej pory wpisywałam artykuł w Joomla, później w Phoca Gallery tworzyłam kategorię, później dodawałam zdjęcia - otwierając javę, wybierałam zdjęcia, one wczytywały się na serwer, później zaznaczałam je i one zapisywały się na w grafikach i były widoczne małe miniaturki zdjęć. Później dawałam insert cod pod artykułem i były zdjęcia z galerii.
Ostatnio po wczytaniu na serwer zaznaczyłam zdjęcia, dałam zapisz i w połowie zapisu wystąpił jakiś błąd i zdjęcia się nie zapisały na stronie. Teraz jak daję zapisz, to one się nie zapisują, tylko od razu otwiera się strona galerii. Zdjęcia są w odp. kategorii, ale nie widać zdjęć w miniaturkach i po wstawieniu do artykułu są puste pola. W nazwach zdjęć nie mam spacji, kropek, polskich liter. Jak to odwrócić? naprawić?

mjmartino
01-07-2011, 09:42
W phoca wejdź do galerii w której nie widać miniaturek i przebuduj je!
Zaznaczasz i masz po prawej trzecia ikona odtwórz tak X z tickiem ;)
To powinno pomóc

marlaa
01-07-2011, 11:33
Dzięki za radę. Niestety to nie pomaga. Wciskam ten x z zielonym ptaszkiem (odtwórz miniaturę) po zaznaczeniu zdjęcia ale nadal jest to samo. Zdjęć w miniaturkach nie widać, a na stronie w miejscu każdego od tamtej chwili wstawionego zdjęcia jest szare przekreślone kółko.

Mogłabym te usunąć i wstawić nowe, ale cała procedura jest taka jak zawsze tylko jak daję zapisz to nie pojawia się pasek zapisu na zielono tylko od razu idzie do galerii i tych miniatur nie widać.

mjmartino
01-07-2011, 12:19
A miniaturki się pokazują w panelu w Phoca ? dwa nie grzebałaś coś w ustawieniach ? prawa do katalogu zapisu są okey ?
Na innej przeglądarce tez nie działa ? Najnowsza wersja Phoca ; >

marlaa
01-07-2011, 12:51
Właśnie w panelu są nie widoczne miniaturki, tzn. Control Panel/ Grafiki i gdy daję stare kategorie, które kiedyś tworzyłam to są miniaturki zdjęć widoczne, a w ostatnich są niewidoczne. Zdjęcia mojego autorstwa , z mojego dysku, bez polskich znaków itp. I w ustawieniach nic nie ruszałam. Coś się popsuło kiedyś samo w trakcie zapisywania tych zdjęć z serwera na stronę.
W tamtych dniach kijowo działała mi zdalna myszka, może coś wcisnęłam przez nieuwagę, ale nie wiem co.

Nie aktualizowałam joomla nie zmieniałam nic w phoca.

Jak włączam w phoca "info" to zalecane są tak samo jak aktualne za wyjątkiem jednego
Phoca zaleca Pagination Thumbnail Creation włączone, a ja mam wyłączone - czy to ma wpływ? nie wiem jak było wcześniej, bo wcześniej nic tam nie ruszałam - ktoś inny zakładał stronę, ale jego już nie ma.

mjmartino
01-07-2011, 14:00
Ważniejsza opcja będzie Zezwól na tworzenie miniatur i ona powinna być zielona mimo że nie jest zalecana.
Ciężko coś więcej wydedukować bez dostępu.. do PA.
Więc jak chcesz abym się przyjrzał bliżej to utwórz konto i dane na priv.