PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla - Facebook krzaki zamiast polskich znaków



gfxmerlin
01-07-2011, 01:14
Witam,
Mam problem z wyświetlaniem tytułów na facebooku, gdy użytkownik wkleja link ze strony na swojego walla bądź też poprzez przycisk lubie to pojawia się miniaturka(ok) oraz tytuł - ten jest pozbawiony polskich znaków a zamiast nich występują "popularne krzaczki".

Spotkał się już ktoś z tym problemem? W jaki sposób można to naprawić?

Dodam jeszcze, że na stronie polskie znaki są poprawnie wyświetlane, w kodzie również kodowanie utf8 ok. SEF jest wyłączone.

Bardzo proszę o sugestie.

natalka
22-07-2011, 11:55
Mam ten sam problem, co dziwne, niektore artykuly dodaja sie poprawnie, z polskimi znakami, inne maja krzaki, nawet , jesli napisane zostaly tego samego dnia i maja prawie identyczny tytul.... Czy ktos moze pomoc?

Robster
22-07-2011, 12:42
Ja tylko spytam czy nie macie przypadkiem hostingu na ovh, bo mnie też ostatnio niektóre elementy krzaczyć zaczęły.

natalka
22-07-2011, 12:45
ja mam hosting w az.pl, nie jestemppewna czy to kwestia hostingu, czy cos jest nie tak z moimi ustawieniami :(

Colored
29-10-2012, 20:53
Mam ten sam problem, co dziwne, niektore artykuly dodaja sie poprawnie, z polskimi znakami, inne maja krzaki, nawet , jesli napisane zostaly tego samego dnia i maja prawie identyczny tytul.... Czy ktos moze pomoc?
Mam tak samo mimo ze w og meta tagach mam polskie znaki to na facebooku wyswietlaja sie krzaki.
Znalazl ktos rozwiazanie tego problemu ?

Colored
08-12-2012, 14:59
Wiec znalazlem przyczyne niewłaściwego wyswietlania polskich znakow na facebooku.
Najprosciej rzecz ujmujac należy pisać artykuly prosto z edytora joomli, lub uzywac edytora tekstu zgodnego z utf-8.
Teksty pisane w Notepad++ kodowane w utf-8 facebook wyswietla poprawnie.
Które artykuly sa zle kodowane można spawdzic w bazie danych przez phpadmina