PDA

Zobacz pełną wersję : Upsss Szablon się posypał:-/



zhong_guo_ren
01-07-2011, 10:22
A konkretnie szablon z domeny centrum-mlm.pl

Na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale jeżeli komuś z Was chce się poprzebywać na tej stronie jedną chwilkę dłużej i poklikać tu i tam, to zobaczy, że w pewnych momentach zaczyna się wyświetlać tylko zawartość głównej, środkowej kolumny.

Wczoraj trochę pracowałem nad stroną i zainstalowałem kilka rzeczy:

- Kalendarz Google - GCalendar;
- myApi do komentarzy z Facebooka;
- Easy Blog;
- i Firebug

.... no coś się pogryzło. Więc odinstalowałem wszystko po kolei, w odpowiednich konfiguracjach i problemu nie rozwiązałem. Typuję że sprawcą zamieszania jest GCalendar albo Easy Blog, ale ani bez jednego ani bez drugiego strona nie ma sensu. Więc udałem się na forum jednak przyznam się że nie bardzo wiem pod jakimi frazami przeszukiwać forum, bo nawet nie wiem jak opisać problem:zagubiony:

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, która pomoże mi się uporać z problemem.

tomaszek83
01-07-2011, 10:37
a po wyłączeniu prostych adresów także jest taka sytuacja? co masz wpisane w pliku configuration.php w zmiennej $live_site?

zhong_guo_ren
01-07-2011, 11:11
Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Wyłączenie prostych adresów było pierwszą diagnozą jaką postawiłem, ale niestety nic to nie dało.

Wartość zmiennej live site jest pusta: var $live_site = '';

Gall Anonim
01-07-2011, 11:50
Wyłącz FaceBooka
Popraw configuration.php (między innym var $live_site = 'pełna nazwa Twojej domeny';
Sprawdź czy Masz htaccess.txt przestawiony na .htaccess
Potem przemyśl gdzie zainstalowałeś FireBug-a :):D:lol:
Sprawdź czy witrynka zachowuje się już normalnie
Jeżeli tak - włącz ponownie FaceBooka - powinno hulać
Pzdr

PeFik
01-07-2011, 11:53
a EasyBlog - pobrałeś z .... ze strony producenta tak?

zhong_guo_ren
01-07-2011, 17:12
Popraw configuration.php (między innym var $live_site = 'pełna nazwa Twojej domeny';


Sprawę załatwiło wykonanie powyższego. Serdeczne dzięki wszystkim.

Easy Blog pobrałem ze strony producenta (59$ + 13,5$ na Ojczyznę). Po czym wnosisz, że może być inaczej?

---------- Post dodany o 15:12 ---------- Poprzedni post był o 10:24 ----------

Zbyt wcześnie ogłosiłem, że problem został rozwiązany:-/ Znowu szablon zaczął wariować na stronie, tak jak poprzednio, a teraz jeszcze porobiły się krzaczki od tłumaczenia Easy Bloga.

Gall Anonim, co miałeś na myśli, pisząc żebym zmienił configuration.php? Jakie jeszcze wartości powinienem zmienić? Pełna nazwa strony, czyli: "http://www.centrum-mlm.pl"? Zresztą próbowałem na wszystkie sposoby i albo strona nie chodziła poprawnie, albo w ogóle.

Co do pliku htaccess to jest prawidłowo nazwany.

Gall Anonim
01-07-2011, 21:50
Dla mnie wszystko poza "krzaczkami" jest ok - na marginesie na jakim host-cie to stoi bo nie chce mi się sprawdzać.
Pzdr
UPS - mam taką propozycję - Zainstaluj sobie TEN (http://extensions.joomla.org/search?q=canonicalization) plugin i skonfiguruj front i zaplecze na tak samo wpisaną domenę jak w configuration.php (to znaczy jeśli tam Masz z przedrostkiem to i w pluginie ma być z przedrostkiem).
Potem wyczyść podręczną pamięć strony i przedawnione, wyjdź z przeglądarki, uruchom ją ponownie, Wyczyść casch przeglądarki i Wejdź na swoją stronkę i Przeklikaj - w kwestii krzaczków (bo to inny problem - ponieważ jest wybiórczy) raczej nic się nie zmieni - co do reszty - być może będzie już ok (a może nie - jeśli się mylę).
Pzdr

zhong_guo_ren
02-07-2011, 18:42
Dla mnie wszystko poza "krzaczkami" jest ok - na marginesie na jakim host-cie to stoi bo nie chce mi się sprawdzać.
Pzdr
UPS - mam taką propozycję - Zainstaluj sobie TEN (http://extensions.joomla.org/search?q=canonicalization) plugin i skonfiguruj front i zaplecze na tak samo wpisaną domenę jak w configuration.php (to znaczy jeśli tam Masz z przedrostkiem to i w pluginie ma być z przedrostkiem).
Potem wyczyść podręczną pamięć strony i przedawnione, wyjdź z przeglądarki, uruchom ją ponownie, Wyczyść casch przeglądarki i Wejdź na swoją stronkę i Przeklikaj - w kwestii krzaczków (bo to inny problem - ponieważ jest wybiórczy) raczej nic się nie zmieni - co do reszty - być może będzie już ok (a może nie - jeśli się mylę).
Pzdr


Zastosowałem się do wszystkiego tak jak mi powiedziałeś, ale nic to nie zmieniło:(

Strona jest na http://ipns.pl

Z krzaczkami sobie poradziłem, zrobiłem kodowanie na UTF8 w innym programie.

---------- Post dodany o 16:42 ---------- Poprzedni post był o 16:26 ----------

Nie chcę zapeszać ale chyba się udało. Usunąłem wszystkie wtyczki i moduły myApi i wygląda, że jest ok :-)

Gall Anonim i tomaszek83, serdeczne dzięki za pomoc. Sorki, za to że tyle zamieszania narobiłem..