PDA

Zobacz pełną wersję : funkcja do wyświetlania nowo wstawionych zdjęć



BoomBox20
02-07-2011, 20:27
Witam ,
jestem tutaj nowy i w joomli też wiec jeśli zły topic to proszę o przeniesienie.

Mam joomle 1.5.23 i muszę zrobić coś takiego że użytkownik dodaje nowe zdjęcie z kompa (wrzuca je poprzez np jakiś tam edytor np.jce [grafika] do jakiegoś folderu) i to nowo wstawione zdjęcie ma się w jakiś tam sposób wyświetlać,dajmy na to że jest czarnobiałe a po najechaniu na nie myszką pokazuje się w oryginalnych kolorach.Oczywiście użytkownik wrzuci te foty gdzieś tam ale chodzi o to czy da sie zrobić jakoś tak żeby ten kod odpowiedzialny za odpowiednie formatowanie zdjęcia był już gdzieś tam i automatycznie był wywoływany przy wstawieniu zdjęcia.Albo np dwa różne kody do wyboru przy wstawianiu foty gdyż np będę 2 miejsca gdzie to foto ma inaczej być prezentowane.Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć jak to zrobić?Ewentualnie czy są jakieś gotowe skrypty na to co chcę zrobić?Bardzo serdecznie proszę o pomoc.Będę bardzo wdzięczny.pozdrawiam

P.S.dodam tyle że założenie jest takie że użytkownik, który będzie zarządzał tym nie ma zielonego pojęcia o kodowaniu i programowaniu

BoomBox20
03-07-2011, 23:15
witam,
czy jest ktoś w stanie mi jakoś pomóc?
Może napiszę jeszcze raz trochę inaczej:
chodzi o to że jest potrzeba wstawiania zdjęć na stronę (z zaplecza) ale tak żeby to zdjęcię było od razu opakowane w kod tzn żeby zdjęcie się odpowiednio wyświetlało np po najechaniu zmienia się na czarno-białe(dwie foty są załadowane: org. i czarno-białe) i ewentualnie żeby zrobić opcję wyboru w jaki kod ma być opatrzone to foto

ps.założenie jest takie że użytkownik nie zna się w ogóle na programowaniu