PDA

Zobacz pełną wersję : problem z baza ?



Other
11-11-2006, 11:13
czasami pojawia mi sie komunikat


Problem z serwerem! Serwis powinien być dostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora

a baza dziala...
i jak wejde do cpanelu na serwie to odrazu strona dziala ;0 co jest ?

joomla_1011+Admin-pl

Dylek
11-11-2006, 12:03
A baze masz na tym samym serwerze co cpanel?

Other
11-11-2006, 12:04
A baze masz na tym samym serwerze co cpanel?

no raczej

Dylek
11-11-2006, 12:38
Wcale tak nie musi byc :)
Ale dla pewnosci zapytaj admina czy nic sie nie dzieje z bazami - ciezko zgadywac co moze byc przyczyna.

Other
11-11-2006, 12:43
Wcale tak nie musi byc :)
Ale dla pewnosci zapytaj admina czy nic sie nie dzieje z bazami - ciezko zgadywac co moze byc przyczyna.

admin mi mowi ze wszystko jest ok z serwerem, i mowi ze to jest wina joomli, "masz zle wyeksoprtowana baze ", "musi byc problem w skrypcie" itp..

Dylek
11-11-2006, 12:58
hyh - SOA #1 (Standardowa Odpowiedz Administratora nr 1 - u mnie dziala)

Ciezko mi powiedziec co moze byc nie tak - Ja jak mialem takie komunikaty, to tel. do admina i dowaidywalem sie ze akurat chwilowy restart bazy, czy np. w nocy aktualizacja serwera baz danych, czy cokolwiek, ale cos co potrafil wyjasnic. Nigdy nie bylo "sprawdz u siebie".

Other
11-11-2006, 23:30
zas mi nie dzialalo ;o weszlem do cpanelu i odrazu na strone i strona zaczela dzialac ;0 co jest?

Dylek
12-11-2006, 19:06
Moze przypadek, ze cos chwilowo bylo nie tak z polaczeniem z baza danych.

tml
11-07-2007, 15:28
Witam (bo to mój pierwszy post).
U mnie są jakieś przejściowe problemy z bazą od tygodnia:/. Ścigałem administratorów bazy, powiedzieli, że serwer www był restartowany i poleciały jakieś powiązania do bazy (WTF??), to poprosiłem też o restart bazy (tak wyczytałem tu na forum gdzieś). Podobno zrestartowali bazę, ale nic nie działa, poza dostępem przez PHPMyAdmina. A Joomla oddaje mi ciągle kod 1.
Żeby nie było, że nie daje żadnych danych:
strona (http://miniurl.pl/32196), hosting na serwerach netii (nethosting.pl), plik configuration.php - taki jak po instalacji (bo wcześniej strona działała). Pozdrawiam

EDIT: hmm, netia mówi, że wszystko gra. Strona dlaj nie działa, sytuacja się nie zmieniła... Miał ktoś może podobną opcję?

tml
16-07-2007, 15:24
Wiem, że to nieładnie pisać bezpośrednio pod własnym postem, ale jak go edytuję to nie widać zmian na głównej stronie forum, co zmniejsza szansę na zauważenie tematu przez ekspertów :).
Więc dziś, nie wiedzieć czemu, zmienił się kod błędu zwracany przez Joomlę. Teraz jest 2 zamiast 1, reszta objawów bez zmian, czyli dostęp do bazy tylko przez phpMyAdmin'a dostarczonego przez firmę hostingową. Pozwoliło mi to zrzucić dane z bazy na lokalną bazę, ale też nie jakimś fajnym narzędziem do migracji tylko skryptem wyeksportowanym z phpMyAdmina'a. O mySQL Adminie uruchomionym lokalnie można zapomnieć - "brak bazy". Podobnie Joomla! - ciągle status 2. Co robić?

zwiastun
16-07-2007, 22:05
Przede wszystkim poczytać co na ten temat na forum. Napraw bazę, sprawdź adresy, sprawdź hasło,
kto to może wiedzieć... na czuja

tml
16-07-2007, 22:27
Forum już zdążyłem poczytać zanim napisałem pierwszego posta. Po prostu zaintrygowało mnie to 'selektywne' działanie bazy i pomyślałem (skoro nikt takiego przypadku tu nie opisał), że może opiszę swój problem. Oczywiście jak już się wyjaśni sytuacja, nie omieszkam napisać co i jak. Skoro nikt jeszcze czegoś takiego nie trafił, przyda się jakaś wiedza dla potomnych. Z bazą jest niełatwo, bo firma hostingowa nie bardzo ma ochotę cokolwiek zrobić, ale walka trwa.

EDIT: pomoc techniczna mówi, że prawdopodobnie nowy firewall na serwerze bazy odbija próby połączeń z serwera www. Dam znać jak coś się zmieni.

EDIT2: problem rozwiązany - nagle zaczęła działać filtracja IP uprawnionych do dostępu do bazy, aktualizacja filtru pomogła

Hobitka
12-10-2007, 17:32
A ja mam taki komunikat gdy probuje wpisac jakis komentarz:Warning: include() [function.include (http://zsrcku.maze.pl/function.include)]: Failed opening '//components/com_hashcash/HashcashChecker.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/php/pear') in /components/com_akocomment/akocomment.php on line 19

Fatal error: Class 'HashcashChecker' not found in /components/com_akocomment/akocomment.php on line 20

Dostalam strone w spadku, pomocy co z tym zrobic