PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w doborze komponentów



Proxim
03-07-2011, 15:14
Witam.

Zamierzam zbudować pewien portal, jednak nie wiem do końca jakie komponenty itp spełnią moje oczekiwania.
Wypiszę mniej więcej jakie elementy potrzebuje i może ktoś mi coś doradzi.

Ma być to portal gdzie użytkownicy będą mogli nawiązywać znajomości, tworzyć galerie, grupy itp... tu znam tylko dwa rozwiązania - Jomsocial i Community Builder (chyba że powstało coś nowego i ciekawego)

Ważnym elementem ma być tworzenie przez użytkowników listy pytań, na które pozostali mogli by odpowiadać (fajnie jeśli było by to jakoś połączone z punktami itp tak aby można wyświetlać rankingi użytkowników, którym najwięcej osób odpowiedziało na pytania itp). Nie wiem czy jest takie rozszerzenie bo w sumie nie wiem jak go poszukać...

Chciał bym też, aby każdy użytkownik mógł zmieniać tło na swojej podstronie / w swoim profilu - np kupić je za punkty (coś podobnego jak na fotce.PeeL)

Mam nadzieje że przedstawiłem to w miarę jasno, łatwiej by mi było powiedzieć co to ma być za portal lecz nie chcę aby ktoś ukradł pomysł :)

Jeżeli ktoś może pomóc to z góry dziękuję.

pyziak
03-07-2011, 15:22
JomSocial + AUP + oczywiście integracja do tego a względem zmiany teł za punkty to chyba będziesz musiał zamówić w dziale Zlecenia bo nie spotkałem się, ale mogę się mylić, pytania też pewnie się da podciągnąć pod JS

Proxim
03-07-2011, 15:27
No własnie dwa najważniejsze elementy to te pytania oraz zmiana tła :)
AUP już oglądałem i jest całkiem ok.

Mam nadzieję że coś się znajdzie bo nie mam zbytnio pieniędzy na zlecanie pracy :/

PiotrWrona
03-07-2011, 16:49
pod joomla raczej z czym darmowym będzie ciężko jedyne rozsądne rozwiązanie jest już przez pyziaka opisane..... ale niestety nie jest tanie...... inne rozwiązanie to szukanie cmsa typowego pod takie zadanie choć tu też może być problem z czymś darmowym

Proxim
03-07-2011, 19:24
A czy taki komponent dla laika w tych sprawach będzie trudny do napisania? w sumie nie wygląda mi on na skomplikowany...
W sumie najbardziej mi zależy na tym aby każdy użytkownik mógł zrobić swoją listę pytań a reszta aby mogła na nie odpowiadać ...

PiotrWrona
04-07-2011, 00:54
dla laika bedzie bardzo trudny do napisania. ja polecam na jed poszukac komponentu uservoice ktory jest komercyjny ale w miare nie drogi i probowac integracj z js i aup.

Proxim
04-07-2011, 14:50
Znalazłem ten uservoice (http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/testimonials-a-suggestions/9775) ale nie rozumiem zbytnio jego działania... jeśli mógłbyś przybliżyć o co w tym chodzi?

PiotrWrona
04-07-2011, 15:01
daje użytkownikom możliwość zadawania "pytań" propozycji do tego prowadzi ranking ich popularności demo w lepszej wersji znajdziesz tu : http://uservoice.jomsocial.com/forums/101561-feature-request