PDA

Zobacz pełną wersję : Obrazek przy treści na stronie głównej



Miger
03-07-2011, 18:35
Witam,
postanowiłem zrobić styl do Joomli! dla mojej nowej strony. Wymyśliłem jak to ma wszystko wyglądać itd. Jednak zaprojektowałem w nim jedną rzecz i nie mam pojęcia jak zakodować to pod ten system...

Posłużę się obrazkiem (przepraszam za to wykonanie w Paincie):
http://img195.imageshack.us/img195/6554/newshd.png

Otóż tak, chcę aby newsy na stronie głównej wyglądały coś jak na zamieszczonym wyżej obrazku, tj. po jednej stronie była treść newsa (skrócona za pomocą dodatku), a po drugiej był obrazek w ramce. I tu właśnie pojawia się problem jak dodać ten obrazek w tamtym miejscu i jak pobierać go z treści newsa (chcę aby tym obrazkiem była pierwsza grafika jaka znajdzie się w jego treści).

Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś bardziej doświadczony użytkownik, który pomoże mi z tym problemem ;) . Z góry dzięki :)

pyziak
03-07-2011, 19:51
aby uzyskać taki efekt nie trzeba nic kodować, wystarczy zainstalować odpowiedni dodatek do robienia miniatur np: SmartResizer wstawiasz zdjęcie w artykuł opływasz go tekstem z lewej strony (opcja w edytorze) i zrobione

Miger
04-07-2011, 09:53
Niestety tak się nie da. Obrazek ma być stawiony w div'a, który będzie robił za ramkę, ale ta ramka ma wyświetlana być tylko na stronie głównej. Może macie jakiś pomysł jak to zrobić?

a_m
04-07-2011, 10:01
1. pomóż sobie modułem np - news show pro gk4 łatwo się konfiguruje i takie ustawienia w nim uzyskasz;
2. obrazek może mieć ramkę bez konieczności wstawiania go w cokolwiek;
3. obrazek może mieć ramkę na głównej i ten sam obrazek nie musi jej mieć po wejściu w artykuł; nawet możesz tak zrobić, że na głównej jest po prawej a w artykule po lewej;
a wszystko to zrobisz w css

Miger
04-07-2011, 10:14
Niestety to znów nie to. Ta ramka to nie ma być zwykły border z css, tylko mam przygotowany obrazek ramki, do którego chcę wkleić zdjęcie.

a_m
04-07-2011, 10:28
hm, jakby to powiedzieć - od kiedy obrazek nie może mieć tła obrazkowego?

Miger
04-07-2011, 10:41
Chyba mnie źle rozumiałeś. Ja chcę aby jakiś obrazek wstawiony w tekst artykułu był umieszczany w div'ie, który będzie ramką (wykonaną z grafiki, a nie za pomocą css).

zwiastun
04-07-2011, 10:47
@Miger: chyba Ty nie zrozumiałeś: obrazek można także umieszczać w divie, w którym będzie obrazek ramki. Za pomocą obrazków można robić dziwy, ale nie divy. A obrazki można osadzać za pomocą CSS - zwłaszcza te, które są tylko ozdobnikami.

a_m
04-07-2011, 10:51
rzeczywiście chyba nie rozumiem;
natomiast rozumiem tyle - zdjęcie osadzone w artykule (nie tylko zdjęcie zresztą) może mieć ramkę zrobioną na kilka sposobów: border, background-color, background-image, border-image;
mało tego - tak się robi, to zwykła praktyka

---------------------
witaj, @zwiastun

Miger
04-07-2011, 10:58
@a_m tu się zgodzę. Jednak to ma być tylko i wyłącznie pierwsza grafika, która znajdzie się w tekście.

@zwiastun przepraszam, ale nie zrozumiałem tego co napisałeś, nie wiem chyba jakiś nieprzytomny jestem dziś.

Mógłby mi ktoś podać jakiś przykład tego jak chcecie to zrobić?

zwiastun
04-07-2011, 11:22
Poczytaj jakiegokolwiek kursu CSS, zwłaszcza o własności background-image, a będziesz wiedzieć, o czym piszę.

Miger
04-07-2011, 11:31
@zwiastun ale ja nie mam problemu z umieszczeniem jakiegoś obrazka w ramce, bo to zrobiłem. Ja mam problem bo nie wiem jak pobrać pierwszą grafikę, która znajduje się w tekście i umieszczeniu jej w innym miejscu niż standardowy artykuł joomli! na stronie głównej.

zwiastun
04-07-2011, 12:08
@pyziak Ci podpowiadał moduł, który ma taką możliwość i bardzo dobrze się konfiguruje