PDA

Zobacz pełną wersję : Modernizacja modułów z 1.5 do 1.6



piotreczek100
04-07-2011, 20:22
Witam
Pewnie moje pytanie okaże się trochę śmieszne, ale chciałbym się dowiedzieć czy można samemu zmodyfikować moduł który był pisany na zamówienie pod wersję J 1.5.
Ponieważ człowiek który pisał mi wiele takich rzeczy raptownie przestał odpisywać na meila (obawiam się, że coś złego go spotkało) chciałbym spróbować zmodernizować to samemu. Czy modernizacja polega na zmianach podobnych do modernizacji templatki?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

moje
04-07-2011, 20:48
Zależnie od działania modułu, celu jakiemu miał służyć i jego skomplikowania, to może być tak proste i nieznaczne jak w przypadku szablonów, lub być bardziej złożone, a w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem było by napisanie modułu od nowa.
Na pewno mówimy o modułach, a nie o komponentach?

piotreczek100
04-07-2011, 20:53
tak o modułach.
Zrobił mi moduł w ajaxie wyświetlający banerki z danej kategorii reklam (oryginalnego komponentu) a skoro nie było tego do tej pory do J1.5 to nie mam co liczyć na to że pojawi się szybko do J1.6 zrobił mi również moduł wyników głosowania sms-owego
Chyba nie pozostanie mi nic innego jak poszukać kogoś innego i zlecić mu modyfikacje lub zrobienie modułu od nowa.:(

moje
04-07-2011, 20:54
A na JED szukałeś?

piotreczek100
04-07-2011, 20:58
oczywiście
To trochę skomplikowany moduł bo miał pobierać np 5 banerków i podczas wyświetlania 3-4 dobierać kolejną paczkę. Przy standardowym pobierał wszystkie na raz a przy np 150 banerkach trochę muliło serwer:) a moim zamierzeniem jest by tych banerków było zdecydowanie więcej. Poza tym moduł miał wyświetlać je losowo i dopiero po wyświetleniu wszystkich mogły zacząc się powtarzać te które już leciały znów w losowej kolejności.
Fajnie to działało ale niestety tak jak pisałem wyżej z chłopakiem kontakt urwał się z godziny na godzinę :(

pawelSafiStudio
04-07-2011, 23:44
Co do modyfikacji modułu z J!1.5 do 1.6 będziesz miał jeden zasadniczy problem. Pisałeś, że Twój znajomy wykonał moduł działający z Ajax. Jeśli korzystał z mootools to pierwszy problem jaki napotkasz na drodze to przerobienie skryptu mootools z wersji 1.11 do 1.3. Od wersji 1.6 obowiązuje już mootools w wersji 1.3.x. Co do reszty to już raczej prostsze modyfikacje. Jeśli ładował pliki css i js przy pomocy zmiennej globalnej $mainframe, teraz będziesz musiał zastąpić ją egzemplarzem klasy JDocument (chyba, że już wcześniej korzystał z JDocument). Niby drobne zmiany ale zależnie od skomplikowania modułu, mogą sprawić sporo roboty. Nie są to trudne rzeczy, więc poczytaj trochę na wiki i na pewno sam sobie poradzisz.